Мнения и въпроси за хола
dankg - специалист
Здравейте съфорумци,
Пред мен изникна следният въпроси и очаквам компетентните ви съвети.
Апартемента е нов и трябва да се сложи паркет и теракот и съответно да се боядиса с латекс. Питането ми е първо да се постави паркета и теракота и след това да се боядиса или обратното?
leonardo_vd - модератор
Ако ще е естествен паркет, който ще се цикли първо трябва него да направите и след това боята. Ако е ламинат или такъв който не изисква циклене и лакиране е хубаво да се положи след боята.
Теракотата е удачно да е преди боята, но после при боядисването трябва да се покрие с найлон или велпапе за да не се налага да чистите 3 дни после.
dankg - специалист
leonardo_vd написа:
Ако ще е естествен паркет, който ще се цикли първо трябва него да направите и след това боята. Ако е ламинат или такъв който не изисква циклене и лакиране е хубаво да се положи след боята.
Теракотата е удачно да е преди боята, но после при боядисването трябва да се покрие с найлон или велпапе за да не се налага да чистите 3 дни после.
Естествен паркет ще се слага-
Благодаря за отговора.
parketmilanov - специалист
не съм съгласен много много с колегата, но това си е мое лично мнение , за мен най добрия вариант е да се остави боята до грунд или 1 ва ръка след това паркета и финишните ръце боя след внимателно завиване на паркета /задължително с велпапе/.като разбира се теракота се поставя преди паркета и се исчакват поне 2 седмици за да намалее строителната влага в апартамента в частност в замазките ..или в най-частност конфликтната точка където ще се съберат теракот и паркет .
успех и да ти пазят бояджиите лакирания /или омаслен /паркет ;)
nasco2 - специалист
Първо теракота после паркета и накрая стените.
zmeios - специалист
Да поправя малко наско2:

Първо теракота, после паркета но без парапетите, завиваш пода, боядисваш стените, отвиваш пода и тогава чак парапета.

Бояджийската работа е неприятна и некачествена, когато има ъглови елементи.
nasco2 - специалист
zmeios написа:
Да поправя малко наско2:

Първо теракота, после паркета но без парапетите, завиваш пода, боядисваш стените, отвиваш пода и тогава чак парапета.

Бояджийската работа е неприятна и некачествена, когато има ъглови елементи.


Приемам но искам да уточня ако паркета е лакиран не трябва да се завива с найлон поне седмица.

Тема "Поставяне паркет и боядисване стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: