Мнения и въпроси за хола
jj
При затварянето на теарасата с ИТОНГ се получи пропукване и терасата започна да се цепи от основната сграда. Арматурата за терасата влиза тоста навътре/терасата не е пристроявана допълнително/ , но все пак се вижда цепнатина върху външната мазилка. Не ми казаха, дали цепнатината се е появила веднага след затварянето на терасата или е минало време и процесът се е отпушил.
Дайте съвет да подпирам ли, да бутам ли или да чакам.... то все някога ще спре това отцепване.
ДОПЪЛНЕНИЕ:
Тухлена кооперация, на 4-ри етажа, въпросната тераса е на 4-ти етаж.
Не е усвоена цялата тераса, а само 2/3.
Последна промяна от jj на пет ное 10, 2006 4:49 pm, променено общо 1 път.
expander - специалист
Не съм достатъчно компетентен, за да ти дам правилния отговор, но мисля че трябва да уточниш някои неща.
Какъв е типа на сградата, панел, тухла, гредоред?
Какъв й е размерът?
На кой етаж е въпросната тераса? Колко етажна е сградата?
Освен въпросните тухли има ли някакъв друг товар на терасата?

Опитай се да дадеш повече информация, та ако някой компетентен прочете написаното да си даде мнението, защото проблема ти е сериозен според мен.
Успех!
velsi - Почетен майстор
Огледай добре къде точно е пропукването. Дали е само на мазилката или и на бетона. Не ми се вярва да спукаш бетонна плоча от тежестта на тухли Итонг, които са толкова леки.
Тани - модератор
Велси ,зависи какъв е бил "майстора" , че с всеки изминал ден, включително днес се удивявам на "професионализма" на някои "майстори" за които качествено значи да излезе максимално евтино!

Тема "Терасата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: