• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
ivo.novdom - помощник
Ще слагам дъбово душеме. Преди дъбовия паркет задължително се прави самонивелираща се мазилка.

Ето малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:)

Тук съм качил всичките снимки: http://ivonovdom.snimka.bg/architecture ... zka.456847

Следват декоративните мазилки на тавана и стените, луни и скрито осветление, още малко каменна облицовка на камината и едната колона и накрая ДЪБОВОТО ДУШЕМЕ
lenko71 - специалист
ivo.novdom написа:
Ще слагам дъбово душеме. Преди дъбовия паркет...
Последно, дюшеме или паркет?
ivo.novdom - помощник
Летвите ще са с ширина 9 см, и дължина на свободен размер над 120 см. Прието е да му казват душеме заради начина на подреждане. Аз ги бъркам термините... ;)
единак - специалист
Здрати и тук, Иво,
Замазката ти в началото ми изглежда перфектна, кое наложи да се слага саморазливна? Още повече за дюшеме...
Можеш ли да уточниш колко м2 е помещението и колко л вода глътнаха тия 4 торби?
Тази камина достатъчна ли ти е за затопляне на това помещение само от излъчващата мощност?
ivo.novdom - помощник
единак написа:
Здрати и тук, Иво,
Замазката ти в началото ми изглежда перфектна, кое наложи да се слага саморазливна? Още повече за дюшеме...
За душеме, паркет, ламинат е нужна идеално гладка и равна повърхност. Има хора които за да си спестят 400-500 лева са склонни с години да ходят по кривия си под и да преглъщат дискомфорта ...
единак написа:
Можеш ли да уточниш колко м2 е помещението и колко л вода глътнаха тия 4 торби?

общо забърках 10 торби, за 30-32 квадрата. Спазвай предписанието наупътването - обикновенно е около 6-6,5 л на 25 кг. Аз си позволявам до литър отгоре, ако се сложи много вода замазката се прецаква...
единак написа:
Тази камина достатъчна ли ти е за затопляне на това помещение само от излъчващата мощност?
С тази камина успешно отоплявам 2 етажа - около 280 кв.м. ;) с водна риза е.
Последна промяна от ivo.novdom на нед дек 27, 2009 7:02 pm, променено общо 1 път.
silllveto - Майсторица
За душеме, паркет, ламинат е нужна идеално гладка и равна повърхност. Има хора които за да си спестят 400-500 лева са склонни с години да ходят по кривия си под и да преглъщат дискомфорта ...
Саморазливната замазка, доколкото знам също изисква равен под. За мен е излишна изгъзица за повече пари (мое мнение)
Иначе темата е полезна (макар, че е на две места) и благодаря за снимковия материал. Харесва ми.

ПП: не ходя по криви подове.
единак - специалист
И аз поддържам подобно мнение, до известна степен. Ако обаче основата е наистина кофти може и да има смисъл.
За камината питах точно за това помещение, само с излъчваща мощност, без радиатори, дали ти стига.
ivo.novdom - помощник
единак написа:
само с излъчваща мощност, без радиатори, дали ти стига.
Да стига. Само много студено време не успява да вдигде над 20 градуса в хола, Имай предвид, че не са монтирани още вратите и целия долен етаж е като едно помещение. Имам отлична изолация, това е от голямо значение. Имам радиатори за хола, но още не съм ги монтирал - не е достатъчна мощността на камината. Имам и котел на газ, но газта не е дошла до нас. Най-вероятно догодина.

Замазките си имат предназначение. Дали основата е равна или не се установява много лесно - с дълъг мастар и нивелир. Ако има кривини трябва да се изправят
Душемето се лепи и за гладка и здрава повърхност. При положение, че цената му е около 100 лв. на квадрат, не ми минава през ума да си спестя направата на изравняващия слой.
sasooooooooo - "специалист"
Направих такава в къщи с маламашка. Честно казано съм с дълги ръце и се получи сполуливо. Естествено, че горе показаното е най-вероятно е станало доста по-добре. Ако настилката е ламинат смятам ,че не е нужно да се викат специалисти за поставянето.
Освен този грунд ми дадоха и един грунд Боро-нивел, който прави абсолютна запечатка на пода, като силиконов филм е на усещане. Спорни са предимствата, щото на някой места усещам покритието да "поддава".
Качи и снимки след изсъхването.
Spokoiniq - майстор
ivo.novdom написа:
[Замазките си имат предназначение. Дали основата е равна или не се установява много лесно - с дълъг мастар и нивелир. Ако има кривини трябва да се изправят
Душемето се лепи и за гладка и здрава повърхност. При положение, че цената му е около 100 лв. на квадрат, не ми минава през ума да си спестя направата на изравняващия слой.
На саморазливка не бих рискувал да залепя нито естествен паркет, нито дюшеме.Достатъчно здрава замазка с отклонения до 5мм се компенсира с до 40% повече хубаво двукомпонентно лепило, и шанса да се отскубе при евентуално измятане( не дай боже наводнение) на дървото е минимален.Саморазливката е равна, но не е с достатъчно здраво сцепление със замазката точно за лепене на паркет, той има по-здрава връзка с лепилото към нея, отколкото тя към основната замазка.Справка-МОЛ-а на Стамболийски след наводнението от Кентъки в магазина на Есприт, лепеното дюшеме се беше оскубало барабар със саморазливката.
Икономията на малко лепило не се покрива с цената на Томзита(гледам с него го правиш, но като спряха вноса Церезит преди години няма какво да се направи) и риска от проблеми после.
  • 1
  • 2

Тема "Самонивелираща се замазка в хола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: