Мнения и въпроси за хола
kdobrev - специалист
Здравейте,

https://docs.google.com/open?id=0B8HiA2 ... lY3MlpSQW8

Дупката която се вижда беше замазана нескопосано с гипс. Реших да го махна и зейна този отвор. Вие как бихте го запушили?
Аз си мисля за 2 варианта:
1. Полиуретанова пяна и парче стиропор отдолу. Да напръскам в дупката с пяна и да сложа едно прарче стиропор отдолу. Струва ми се обаче, че пяната ще капе надолу пък и парчето стиропор незнам с какво да го подпра да си стои горе - ако пяната не се раздуваше можеше с нея да се залепи.
[s]2. Парче гипскартон[/s] и дупката да си седи празна, а гипскартона с обикновен гипс да го лепна. Но това няма да стане защото няма да купувам 2 кв.м. лист за 20х30см парче

Лошото и при двата случая е, че ще се получи неравност на тавана. Аз искам да бъде равен, шпаклован.

Очаквам предложения и благодаря предварително.

Прикачен файл

IMAG0447.jpg Дупка при тръби за парно
Stefan_62 - майстор
С гипс никога по-вече не подмазвай около метални тръби /гипса подпомага корозията на тръбите/. Почисти хубаво дупката от гипса и я запълни с хоросан подсилен с малко цимент, накрая една шпакловка и си готов. :drinkers:
kdobrev - специалист
Хоросан е вар и пясък, нали? Има ли готова смес в малки пакети по строителните магазини и как се казва (ако не се казва хоросан)?

И това пак ще доведе до не дотам равна повърхност. Това мазане по тавана и то капе... и увисва... Не ми е силата :)

Все пак ако няма други предложения ще се го изпробвам това. А да го позапълня ли малко със стиропорени парчета?
VLADO66 - майстор
Може пясък(мозайка) и цимент 1-2:1.След 6- 8 часа декофрираш и оформяш повърхноста с шпакла така че да може да шпакловаш без да си личи.
LazarGanev - "Велик майстор"
Само пяна, не се впускай във филми. Закрепи едно парче велпапе на тръбите с тиксо, за да подпира пяната да не пада, после пъхни шлауха на пяната колкото може нагоре и действай. След като втвърди пяната я изрежи по тавана или с малка вдлъбнатина, шпакловай и си готов. :drinkers:
ralev - специалист
LazarGanev написа:
Само пяна, не се впускай във филми. Закрепи едно парче велпапе на тръбите с тиксо, за да подпира пяната да не пада, после пъхни шлауха на пяната колкото може нагоре и действай. След като втвърди пяната я изрежи по тавана или с малка вдлъбнатина, шпакловай и си готов. :drinkers:
+1
Здравей,
при мен имаше същият проблем, почти във всички помещения, където има тръби на парното.
Колегите са ти подсказали правилно- с пяна грубия пълнеж, а след това аз го замазах с акрилен силикон за поправки.Този силикон го има в малки разфасовки от по 300мл.(тубички).Лесно се работи НЕ изсъхва бързо и можеш да го боядисаш след това с латекс!
Мисля че, всеки би се справил с горните неща!
Успех!
kdobrev - специалист
С пяна стана доста лесно, само дето тя слезе под нивото на тавана и ще ми бъде трудно сега зад тръбите да я режа за да я изравнявам. Може би направо да я замажа и да си остане малко надигнато там. Прикачвам снимки.

Прикачен файл

IMAG0464.jpg
IMAG0464.jpg (35.71 KиБ) Видяна 8275 пъти

Прикачен файл

IMAG0457.jpg
IMAG0457.jpg (39.36 KиБ) Видяна 8275 пъти
8180 - майстор
Добре си се справил.
Подбери дълъг нож, лист от ножовка (евентуално заточен) и под. Направи сам "резачки". Острие от широк макетен също, но внимавай за пръстите.
Довърши в същия дух нещата и ще си горд от резултата.
Успех!

Тема "Как да запуша дупка в тавана при тръбите за парното?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: