• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
boriana5 - помощник
Здравейте,
Купихме апартамент, който е двустаен, преходен. Кухнята ще стане спалня и за сметка на това в хола трябва да се обособи кухн. бокс. Има голяма тераса, но не искам да я приобщавам, тъй като е източна и пред нея има много зеленина. С две думи това е най-хубавото от целия апартамент. Имам нужда от помощ за разпределението в хола. Давам и скица с размери. А и много ми се иска вратата за преходната спалня да я "замаскирам" по някакъв начин. Видях нещо с етажерка, която се движи по релси на тавана... или пък да оцветя цялата стена, барабар с вратата в някакъв цвят, или пък там да се направи кухнята и в нея да се "вгради" вратата. Просто ми трябва помощ

Прикачен файл

APARTAMENT TET3.JPG
APARTAMENT TET3.JPG (42.07 KиБ) Видяна 6866 пъти
galin56 - специалист
Ми то единственото място за кухненски бокс е нагоре от вратата (тази на хола към коридора). До там прекарваш вода по пода на коридора. Предполагам в един от двата горни ъгли(най-вероятно левия) имаш комин. Там може да сложиш аспиратор. В големия ъгъл, който е 2,50 на 2,75 един голям ъглов диван с холна масичка, срещу тях до вратата за спалнята голям телевизор и така. Маса за ядене освен на средата на стаята не виждам къде на друго място, или трябва да ядете на холната масичка. Общо взето тая стая е малка за хол+кухня(4 на 3,5 - около 13-14 м2), но като няма друга и не искате да избивате терасата ще трябва и в тая да се сместите.
Успех и дано като свършите с ремонта да ти хареса крайния резултат.

ПП:Иначе за вратата. Вратата си е врата. Слагаш една хубава интериорна врата и това е. Какво има да я маскираш. Нали трябва и да минаваш през нея. А и новите врати са много хубави, нито е грозно, нито нищо. Просто слагаш хубава интериорна врата и си редиш мебелите и другите неща около нея.
kalpev - специалист
Кухнята най-логично да е там. По-скоро проблемът ще дойде от прокарването на отходната тръба за мивката (пералня, миялна) в кухня+хол. Kоминът в хола за бъдеща аспирация къде е точно?
Аз лично не виждам нуждата от плъзгаща врата. В смисъл, ако релсите са откъм хола и не са вградени зад стена от гипсокартон например, то голяма част от пространството (това са си чисти 318-128=190 см) остава неизползваемо, защото ще се пречи на отварянето. А в пространството на тази стена спокойно може да се сложи TV или маса до барплот, който ще разделя кухнята от хола, примерно.
Може да се помисли как стои въпросът релсите да са откъм спалнята, ако толкова много държиш на плъзгаща врата, разположение на мебелите вътре и т.н.
За дивана е казано от galin56.

Набързо скицирано, че нямам време, нещо такова:
Изображение
tysonlkr - специалист
kalpev написа:
Набързо скицирано, че нямам време, нещо такова:
Изображение
+1
Според мен това е най удачното изпълнение, но има едно голямо НО.
Как ще се прекара канала? Това е най трудната задача при всички премествания на кухнята. Аз не виждам къде ще прекараш канала със съответния необходим наклон :?
galin56 - специалист
Точно така си го представям и аз със или без барплота. Ако и в един от двата ъгъла има и комин за аспиратор става супер. Наистина най-трудната част е отходния канал на мивката. В тоя случай, обаче не е невъзможно защото става на въпрос за разстояние от около 1,5-2 метра(ако мивката е там където сега е числото 128). Ще има яко къртене на плочата в коридора, за да има наклон но може да се постигне желания резултат.
kalpev - специалист
Неслучайно написах, че проблемът ще е отходния канал за мивката. Дори и да стане, ще е с много къртене и несгоди.
Барплотът може и да го няма. По принцип служи да обособи кухненското пространство и да раздели визуално хола от кухнята. Удобен е да се реди посуда при сервиране и отсервиране на масата, да се реже на него и т.н.
Над него може да се сложи някакво скрито осветление, да се изваят форми от ГК, да се направи арка над прохода за кухнята и още неща - всичко е въпрос на желание и фантазия. Та, така...
mumar - специалист
Не че нещо, но имам голяма чуденка? Защо решихте средната стая да бъде холо-кухня и да се видите в приключение без край,
при положение, че тя е със същите размери като тази, на която в момента пише спалня!?
Защо изобщо ще копаете трудни канали, като от тях ви дели една стена :?

За маскировка на вратата може би имаш пред вид нещо такова
http://natashamartynova.ru/blog/2012/10 ... yx-dverej/ - първа и пета снимка
http://www.dr55.ru/fck_editor_files/image/1.jpg
kalpev - специалист
Принципно си прав, къртене няма да е необходимо тогава, НО смятам, че:
Прекалено малко ще е пространството да се обособи хол+кухня в 360х355 (другото е със 105 см повече на дължина, което е близо 4 квадратни метра площ). Ще трябва да се жертва нещо от мебелировката или уюта, ще е като в дядовата ръкавичка ако са четиричленно семейство, примерно. Друга причина е, че сегашният хол ще стане разточително голяма спалня, а и ще се явява преходна на съществуващата. И ако през ноща някой ходи до тоалетната или му се пие вода примерно, ще буди тези в преходната. Освен това ще ги дели само една врата, а ако са родителска и детска спални, родителите имат нужда от....уединение и да не се чува, така да го наречем :yawinkle:
Хубаво е холът да има излаз към тераса - може да си пренесеш кафето на нея от масичката в хола или да пушиш докато гледаш телевизия и др. Терасата е голяма и спокойно може да се сложи някаква масичка със столчета. Сутрешно кафе на източно изложение с много зеленина наоколо си е...класика :)
Вечер става за аперитив и раздумки, защото няма да я грее слънцето.
И все пак, boriana5 си решава, ние само даваме съвети и идеи.
boriana5 - помощник
Благодаря на всички за идеите. Относно канала, няма да има проблем да се прокопае в коридора, тъй като мисля да правя основен ремонт. Т.е. ще разбия всички настилки и стената при банята. Всъщност на скицата са банята и коридора, както мисля да станат. В действителност има един голям вграден гардероб в коридора, банята е доста малка.
Наистина кухнята има само едно място /без да усвояваме балкона/, а останалото разпределение е както сте ми подсказали.
Точно това си представях за прикриване на вратата, но наистина ще се заеме от мястото на стената, където бих могла да сложа телевизор.
Ех, тия апартаменти... Трудно от гарсионера правиш тристаен с всички екстри.. Но, това е положението.:)
boriana5 - помощник
Вижте какво сътворих.

Прикачен файл

Изглед.JPG
Изглед.JPG (66.5 KиБ) Видяна 6680 пъти

Прикачен файл

План.JPG
План.JPG (74.14 KиБ) Видяна 6680 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Помощ разпределение хол+кухн.бокс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: