Мнения и въпроси за хола
greentree - специалист
Здравейте,колеги.Рзгледах мненията във форума за паркетните лакове но вече съм на червено и реших да се спра на БГ лак .Има много мнения за това дали да е на водна или PU основа,но и аз незнам вече къде е истината(някъде там е :lol: ).Та така...предпочитам мат,но ако едикой си гланц е в пъти по-добър (някоя нова технология) ще взема такъв.Хаусдоктора беше споменал за този на Мегахим с тефлона има ли по-добър от него?
П.П. Влезнах в саита на Мегахим и лака за паркет с тефлон е 2 вида ,а най-новото което научих ,че една от сериите им е спряна от производство.. :?

Прикачен файл

Dekorator_Teflon_LakParket.jpg
...
Dekorator_Teflon_LakParket.jpg (10.87 KиБ) Видяна 12038 пъти

Прикачен файл

A_Lak-za-parket.Teflon.jpg
ето и двата продукта които намерих:
A_Lak-za-parket.Teflon.jpg (17.63 KиБ) Видяна 12038 пъти
peshev-ko - специалист
Дву-компонентен,полиуретанов на Лакпром.Мнооого здрав!
nasco2 - специалист
Ако се спреш на този на водната основа направи минимум 3 ръце. Занимавам се с паркет около 15г. но за да ти кажа този лак е здрав трябва да го видя след 3-4г. поне след полагането.

От тези дето си показал съм виждал този на Мегахим двукомпонентния средна хубост е. Доказан поне за мен е Верни лак гръцки, една ръка грунд от същата марка и две ръце лак, става много добре, не знам защо но при тях специално мата е на доста по - висока цена от гланца.
greentree - специалист
Наско,кой от видовете на "Вернилак" препоръчваш,щото инфото за тях е оскъдно в нета или аз поне не намирам нищо подробно :? В понеделник ще търся представител за Пловдив да видя цени и т.н.,но е по-добре да не искам препоръки от консултантите в магазина по ред причини.

Прикачен файл

lak_za_parket_vernilak.jpg
Този мисля беше двукомпонентния полиуретанов
lak_za_parket_vernilak.jpg (18.48 KиБ) Видяна 11925 пъти

Прикачен файл

1005-14_11-1000081-01.jpg
Този ненамерих нищо за него...
1005-14_11-1000081-01.jpg (101.21 KиБ) Видяна 11925 пъти
nasco2 - специалист
Този вторият двукомпонентният ми е в хола вече 7г. Но матът е скъпичък 90-100лв за 5л. гланца е около 60-70лв. грунда е около35лв. за 5кг.

Водният не съм го ползвал. Ако държиш да е на водна основа бих ти препоръчал на Levis. Ако искаш в понеделник ще и звънна да ги питам имат ли представител в Пловдив. В нета найстина нямя инфо за тях.
greentree - специалист
Не се ангажирай с това...аз ще им звънна за инфо .Благодаря ти за съвета,но бюджетът ми е ограничен и за това исках лак до 15 лв. ,затова питах за БГ продукт.Жалко,че мата е толкова скъп...Май остава за сега на Лакпром или.... :?
nasco2 - специалист
от по ефтинките взимай този дето си го показал на снимката двукомпонентия на Мегахим, ще свърши работа.
greentree - специалист
Благодарско за съветите! :thumbs:
parketmilanov - специалист
на цената на българските /двукомпонентния имам предвид/има една марка италианска СИРКА имат лак сатен който е почти на цената на българския , имат и грунд на цена около 10лв/л което значи че 1 ръка грунд и 2 ръце лак ще имате като себестойност българския лак на италианско кач.
успех !:)
единственото неудобство е че е в по-голями разфасофки 5+5 за лака
и 5+2,5за грунда ако не ме лъже съботната памет :)

Тема "Кой от българските лакове за паркет да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: