Мнения и въпроси за хола
andrian.ivanov - специалист
Здр имам следния проблем местя се в нов апартамент - ново строитество следователно и ще ми се наложи монтаж на сат антена на терасата др седмица Имам проблем с кабела не желая да ми се дупчи дограмата с бургия като знам как си вършат мотажа техниците Това ми е неизбежно - дайте съвет как е при Вас. До сега съм живял в къща в апартаментите е малко по различно положението Имам няколко идеи но искам да видя и вашето мнение по въпроса. От там все пак не е и само него кабел ми включвам и за интернет при някои и тел
dundurma - специалист
долу в ъгъла почти до пода
andrian.ivanov - специалист
http://www.sattvshop.com/index.php?main ... cts_id=228
Препоръчаха ми това за антения кабел за др ми се върти нещо под рамката на прозореца :)
peter_m - специалист
andrian.ivanov написа:
http://www.sattvshop.com/index.php?main ... cts_id=228
Препоръчаха ми това за антения кабел за др ми се върти нещо под рамката на прозореца :)
И ще сложиш това на прозореца :shock: Всеки път като отваряш/затваряш ще трябва да нагласяш и кабела. А и колко ще искара ... Според мен дупчи стената на невидимо място (примерно ниско зад телевизора. И после сложи една хубава кутия с букса.
mim - специалист
от телевизора до пода и кабелът върви в лайсните по ъгъла, минава през стената ниско долу при пода, пак зад лайсните и излиза на терасата
там ако ще се вдига на високо може да се вкара и в канал-кутия

никакви кабели през прозорците и никакво дупчене на дограма, дупчи се стената
niki_sap - специалист
От стрителя на блока имам прокаран най-обикновен шлаух за кабел, през който може да си прокарам каквото си поискам - кабел за сателит, за интернет, а в моя случай пуснах външен контакт. Просто от вън излиза шлаух, а от вътре в стената е направена кутия за контакт, в който да си сложиш "контакт" за кабелна, или контат за лан кабел и т.н. - съответно нищо няма да ти се вижда отвътре, като дупки, замазвания и т.н. През този шлаух може да се прокарат и повече от един кабел, съответно да сменяш кабелите без да ти се налага в последствие да къртиш стената.
pavka - специалист
mim написа:
от телевизора до пода и кабелът върви в лайсните по ъгъла, минава през стената ниско долу при пода, пак зад лайсните и излиза на терасата
там ако ще се вдига на високо може да се вкара и в канал-кутия

никакви кабели през прозорците и никакво дупчене на дограма, дупчи се стената
:!:

Както са препоръчали съфорумците – ДУПКА в стената !!! /разкл. кутия /
1.Препоръчвам да бъде монтирана сат.антена с D 150 см с т.н. „полярно окачване” !
(настройка по азимут,деклинация и елевация) – оскъпяване 40лв
2.LNB /конвектор/ - с 2 или 4 изхода /самостоятелни/,спрямо активни независими точки .
/може и с ключ „активен” на 22 KHz,но e нерантабилно !/-
(същият се прилага за колективни сат.с-ми (на 4;8;12;16......)

Дано съм била полезна . :)

ПП Ако беше упоменал за кой град в БГ става въпрос,може би щеше
да има една координация .
andrian.ivanov - специалист
за нова загора е. От утре започам преместването на багажа. Иначе разбрах, че са монтирали кабел в стена с контактен изход, но за местната кабелна Мсат, които за нищо не стават :) Аз имам 2 чинии хайде едната е без приемник, защото есента имах кражба в къщата. Оборудвaнето ми е стандартното от Булсат, а др приемник е HD

Тема "От къде да прокарам кабела от към терасата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: