Мнения и въпроси за хола
Chefo77 - майстор
леля от село написа:
Другият пък направо ме отсвири у лево в някакъв ресторант.
Лелче - не съм те отсвирил, дадох ти линк, за да видиш какво представлява перваза, за който говоря. И казах, че ако държиш, мога да звънна утре за цени и наличност. Нали не мислиш, че нета е пълен с информация за бели турски первази?
Chefo77 - майстор
Фирмата - производител се нарича Balkanlar, ето каталог.

http://www.balkanlarparke.com/katalog/index.html
леля от село - специалист
Chefo77 написа:
леля от село написа:
Другият пък направо ме отсвири у лево в някакъв ресторант.
Лелче - не съм те отсвирил, дадох ти линк, за да видиш какво представлява перваза, за който говоря. И казах, че ако държиш, мога да звънна утре за цени и наличност. Нали не мислиш, че нета е пълен с информация за бели турски первази?
Чефо, в нета намерих само онзи пловдивски чешит, когото вече описах. Търсихме, но не намерихме. Питахме и хора с читави фирми за над среден клас поръчкови мебели. И те не се сетиха откъде да намерим това просто нещо. Питай и пусни тук инфо на ползу народу. Като си броя дъските, май съм добре, ама нека се застраховам, че да не режа парчета за куфара на Острова като ходя октомври за литературния фестивал в Челтнъм. Не че не съм правила и по-големи простотии като да мъкна стоманени линейни сифони, сгънати индийски масички, ръчни килимчета и к`ви ли не щуротии, ама ми е време да се запра.
леля от село - специалист
Chefo77 написа:
Фирмата - производител се нарича Balkanlar, ето каталог.

http://www.balkanlarparke.com/katalog/index.html
Ти май се шегуваш. На кой дявол му е притрябвал производителя. Дай търговеца и адреса на практиката му. Като му гледам сайтчето на тоя производител... Май си изгубих времето тук.
Chefo77 - майстор
леля от село написа:
Chefo77 написа:
Фирмата - производител се нарича Balkanlar, ето каталог.

http://www.balkanlarparke.com/katalog/index.html
Ти май се шегуваш. На кой дявол му е притрябвал производителя. Дай търговеца и адреса на практиката му. Като му гледам сайтчето на тоя производител... Май си изгубих времето тук.
Давам производителя, защото не знам къде кой му е дистрибутор. Във Варна е "Детай Паркет" - ул. "Феликс Каниц" N 12; тел. 052642021 ;0887065888
А каталога и панорамния оглед са за да се видят как изглеждат.
botseto - напреднал
Здавейте, щях да пускам нова тема, но реших да пиша в тази, та дано се възроди.
Та... много са яки тези бели високи первази (т.нар. английски первази)... Целият стил, който излъчват английските и американски интериори май започва да завлядява и родна България, особено след като си имаме и Икеа (в скандинавските интериори още повече си личи).. а именно - дървен под, цветни (бледо сиво например) или снежно бели стени и БЕЛИ ЯКИ ПЕРВАЗИ - изчистени все едно си боядисал летва или пък красиви орнаментни первази в комбинация с корнизи от същия стил.
Забелязвам, че започват да се предлагат повечко такива и по магазините (от MDF и пресован стиропор) и едни в Практикер направо ми взеха акъла (дано не е реклама - ще махна линковете, ако е проблем). Ето ги и тях http://praktiker-online.bg/product/8677 ... z-mdf.html .. Стигам и до въпроса си - как се монтират такива животни - профилът ми подсказва, че за тях има клипси и снаждащи елементи, но в магазина изобщо не знаеха както да ми отговорят... Някой може ли да даде акъл или да предложи място, където могат да се купят подобни и да са на разумни цени? Искам д аизбягам от цялата хамалогия - да търся сух дървен материал, дърводелец, китове и бои, не знам дали няма да излезе и по-скъпо дори...
VLADO66 - майстор
botseto написа:
Здавейте, щях да пускам нова тема, но реших да пиша в тази, та дано се възроди.
Та... много са яки тези бели високи первази (т.нар. английски первази)... Целият стил, който излъчват английските и американски интериори май започва да завлядява и родна България, особено след като си имаме и Икеа (в скандинавските интериори още повече си личи).. а именно - дървен под, цветни (бледо сиво например) или снежно бели стени и БЕЛИ ЯКИ ПЕРВАЗИ - изчистени все едно си боядисал летва или пък красиви орнаментни первази в комбинация с корнизи от същия стил.
Забелязвам, че започват да се предлагат повечко такива и по магазините (от MDF и пресован стиропор) и едни в Практикер направо ми взеха акъла (дано не е реклама - ще махна линковете, ако е проблем). Ето ги и тях http://praktiker-online.bg/product/8677 ... z-mdf.html .. Стигам и до въпроса си - как се монтират такива животни - профилът ми подсказва, че за тях има клипси и снаждащи елементи, но в магазина изобщо не знаеха както да ми отговорят... Някой може ли да даде акъл или да предложи място, където могат да се купят подобни и да са на разумни цени? Искам д аизбягам от цялата хамалогия - да търся сух дървен материал, дърводелец, китове и бои, не знам дали няма да излезе и по-скъпо дори...
http://www.misiamoiatdom.com/119-%D0%BF ... 0%B7%D0%B8
toni_g79 - специалист
То и за тези,както и за дървени ще ти трябва кит,боя и акрилен уплътнител.Това при условие,че искаш да стане перфектно...Монтирането зависи на какво ще се монтират дали на ГК,дали има изолации, ЕПС ,ХПС или мазилка.За клипси незнам да има за тях(може и да има просто аз не знам).......
Chefo77 - майстор
Принципно начинът на монтаж е този, показан на филмчето. С малки корекции - тези слагат МНОГО лепило (което при тяхното мазане със сигурност излиза извън перваза, но това тактично не го показват ( :wink: ); и това е начинът на монтаж при перфектно прави стени и первази. В останалите случаи освен лепило се използват пирони за пневматичен такер и/или двойнозалепващо, чиято цел е да задържи перваза към стената докато лепилото стегне. За лепило аз лично предпочитам универсален прозрачен силикон, но всеки сам си преценява. И не, не търси клипси - първо защото дори и да се произвеждат, вероятно не се внасят и второ - и да се внасят, цените им са просто потресаващи.
А тези первази от линка на Практикер - след като могат да се боядисват в цвят, вероятно не са лакирани изобщо - имай го предвид. Другият вариант е да ги правят на място според желания от клиента цвят.
botseto - напреднал
Аз ги видях на живо первазите и според мене са готови за монтаж без необходимост от допълнително боядисване - предполагам, че ги боядисват по желание на клиента. Самият перваз има дори лек гланц и стои хубаво. Именно за това се надявах да има поне външни ъгли.
Иначе, за да да стане перфектно, трябва да се отрежат на перфектни 45 градуса и то без да се накъдри по никакъв начин покритието, което не знам дали е възможно => няма да мине без кит и отново боядисване, което пък ме отказва от тези первази (както и цената... :D ). Имам още малко време да реша...
А те навън хората са го измислили - http://www.youtube.com/watch?v=hdIROUjp9pQ . Тук не знам дали могат да с енамерят такива, но и не знам дали няма да излязат няколко пъти колкото паркета като цена :) Някои да е виждал/работил с такива первази като от видеото?

Тема "Бял перваз от МДФ или някакъв друг материал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: