Мнения и въпроси за хола
vaskata.v - напреднал
Здравейте колеги,
след като направих кухнята взех че си повярвах :-D и се хванах да правя разни работи по другите стаи. Сега си правя секция за хола. Не секция в истинския смисъл, а по скоро поредица от шкафове. Ето и идейния проект елементарно изпълнен на пейнт :shock:


После си направих и на КАД реалния чертеж и си поръчах плоскости, взех си панти и механизми от Блум. Вратите на горните шкафове ще се вдигат нагоре с Авентос-и /много скъпи тяхната кожа/ :vom: а и вратите са ми големи 895х397. Така че не ми се размина най-дебелия модел. :rolleyes:

Вече съм сглобил кутиите - остава да фрезовам горните шкафове и да ги окачам. Пък после и вратите. Това е засега - после още снимки.

Искам да питам по-знаещите от мен. Предвидил съм си едни рафтове/както се вижда на проектчето/, които са дълбоки 200 мм и отзад имат едни 100мм полугръбчета пак от ПДЧ. Как бихте ми препоръчали да ги хвана за стената?

Прикачен файл

holna sekciq.jpg
holna sekciq.jpg (66.03 KиБ) Видяна 5021 пъти

Прикачен файл

02082011(001).jpg
Делян - специалист
И аз имам един подобен рафт и го хванах с обикновени дюбели през гърба (ниско до дъното). Монтажа става видим, но пък е здраво (още повече, че смятам да го товаря). След като наредя джунджуриите (книги, вази и т.н.), дюбелите няма да се виждат.

Авентоса наистина е скъп, но пък си заслужава. За секцията аз заложих на Hafele, но от тях не намерих подходящ клапващ механизъм и затова пак ще сложа Aventos HK (по-евтиния вариант).
SoWhat - специалист
Както ти е казал колегата - с дюбели. Само трябва добра нивелация и точни отвори. А главите на видиите се крият/задължително фрезенг на отвора/ с восък с подходящия цвят. Във всеки магазин за обков продават. Въобще не личи.
Успех.
vaskata.v - напреднал
Благодаря за съветите. Ще пробвам и ще споделя резултати.
vaskata.v - напреднал
A ето и малко готови резултати, доколкото са готови.... :-D :supz: :rock:

Прикачен файл

holna.jpg

Тема "Секция - от проекта до изпълнението" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: