Мнения и въпроси за хола
goshkou - напреднал
Здравейте,

изпадна ми едно парче ПДЧ 25мм. с размери 260/110 и ми се иска да си направя нещо като тезгях от него, т.е. да му накова отдолу един 75 см. крачета и да го ползвам за всякакви дейности. Крачетата и самото им захващане за плота не са проблем, но не ми се исках експериментално да установя колко крачета са ми необходими и най-вече има ли някакво правило как да се разположат. Че 4 от тях ще са по ъглите е ясно, но се съмнявам 4 крачета да стигнат. Колко и къде се разполагат останалите? Ъгловите крачета колко навътре могат да се сложат? Бих прочел и елементарна теория по този въпрос.

Този тезгях няма да види повече от 100-150 кг. върху него и няма да има монтирано менгеме и съпътстващите го натоварвания.
dobcho_vn - специалист
Не знам дали е актуален въпроса, но според мен е най-удачен е такъв вариант:
Чертаеш диагоналите.Като намериш центъра, правиш един квадрат спрямо центъра и по върховете му поставяш още 4 крачета.И така заедно с четиритях крачета разположени по върха на плоскостта ще имаш 8 броя крачета, което за тая тежест според мен ще е достатъчно - 4 броя в центъра и 4 броя по края.
null - специалист
Аз пък мисля, че няма нужда от "повече" крачета.
Според мен трябва да се сложат царги, които да разпределят тежестта.

Тема "Брой и разположение на крачета за тезгях" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: