• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
casparcho - специалист
Chefo77 написа:
А като работиш с на Милеси грунда, казаха ли ти, че грундът е за мебели?
Интересно как за 6.5 години "грешна" технология нямам пък един олюпен лак ... :?
НЕ съм казал , че ще се олюпи...но не е правилен метода...едно, че както каза колегата това е жива мъка да шлайфаш на ръка ...грунда за 3-4-5 мин стая от 25-18 квадрата и е готов

Грунда съхне за 15-20 мин ..алкидно полиуретановия лак 10-24 часа...и като го сложиш за грунд губиш един ден.дори да е с повече АМВ да се разреди поне 5-8ч
LAC 502 не е грунд за мебели а паркетен грунд. КОлко стаи сме прециклили за 6-7г които са лакирани с лак за мебели и се бели по 2 см широки на 2-3 метра дълги...от край в край на стаята...той не гъвкав. Ако с стол с колелца седнете с йените си да се повозите ...1мовото или мурово или каквото и да е меко дърво ...стават следи от колелата защото е тежко...тези вдлъбнатини ако не е паркетен лака или грунда се напукват ако е паркетен той е гъвкав и заема формата на нараненото място . иначе сте прави разбира се за цвета ако с машина се състрари на канали дървото е даже и по лесно ...грътския ресторант до Южния парк стана много ефектно ма що мъка бе ;)
Последна промяна от casparcho на чет апр 19, 2012 10:04 pm, променено общо 2 пъти.
Chefo77 - майстор
Аз по принцип бягам от полиуретана, не ме кефи нещо :( Не че не го работя, но не ме кефи.
Каспарчо, говоря за лак на водна основа, извинявай!!! Милеси имат мебелен грунд на водна основа, мислех че за него говориш! А много колеги (тъй като поддържам контакти с момчетата в склада във Варна) бухат мебелния + добавки за втвърдяване и здравееей :cool:
Не съм байцвал на основа, различна от водна. За водна говорех и по-горе!!!
Иначе за полиуретан - първата ръка я разреждам, точно за да попие.
casparcho - специалист
Chefo77 написа:
Аз по принцип бягам от полиуретана, не ме кефи нещо :( Не че не го работя, но не ме кефи.
Каспарчо, говоря за лак на водна основа, извинявай!!! Милеси имат мебелен грунд на водна основа, мислех че за него говориш! А много колеги (тъй като поддържам контакти с момчетата в склада във Варна) бухат мебелния + добавки за втвърдяване и здравееей :cool:
Не съм байцвал на основа, различна от водна. За водна говорех и по-горе!!!
Иначе за полиуретан - първата ръка я разреждам, точно за да попие.

малко си коригирах поста. за водната основа съм съгласен напълно. за байцването не съм много...коооооолко мъка е с пурцала...с грунда слагам нужния цвят точно за толкова време с колкото се слага грунда...само да внимава човек...как ще го направи смесването...там е чалъма иначе където спреш да топнеш валяка ПЕТНО :) и после шах :) за това малко хора работят така...по-трудно е ..с парцала по лесно и трябват 2ма- втора надница :)
casparcho - специалист
алкидния- много здрав и евтин ,,,,,, единствения недостатък ...бавно съхне. Двукомпонентите с втвърдител е друга работа....бързо съхнещи...малко на сила с катализатора ..но двойно по-скъпи на цена...а за хората на които това им е работата е от голямо значение...ако клиента може да чака 1 ден повече..може да му се предложи по-добра цена и по добра печалба съответно ..и всеки е доволен
Chefo77 - майстор
Втора надница никога не ме е притеснявала, важното е да стане както искам аз, респективно клиента. Няма да си оправя живота с една надница, нали :wink:
casparcho - специалист
то е радостно като има работа да има и за 2-ра и за 3-та надница...с радост и аз ще дам 50лв надница като сме заработили добре днес....но някога има някога не..знаеш как е ...правили сме в Банско по 2300 квадрата в един хотел....ма там лесно ..ново наковано дюшеме...само давай направо стаи от по 30-40 квадрата чисти правоъгълници :)
parketmilanov - специалист
предполагам доста се разводни темата която беше как се избелва дъбов паркет
да си кажа и аз има 101 начина /колкото са и фирми за производство на лакове и оцветители /
основните които ползвам аз са
1.2компонентен избелител 3 ръце ,фиксиращ грунд ,3 ръце лак -по желание на клиента полиуретанов или воден
предимства-може да избелваш до почти чисто бяло на 4 та или 5 ръка избелване
недостатъци -от адската смес която на мен ми мирише на перхидрол се отделя много вода при катализата и се чака по 24 до 48 часа между всяко избелване иначе се отлюпва като вестник след лакиране
основен недостатък -цена около 40 лв/л при разходна норма 100 грама на м2 на ръка
2.химически байц -недостатък бързо съхнене и ако не си свикнал лекета и петна огромни
3.байц на мазна предполагам алкидна основа -преимущество трудно ще го направиш на петна но съхне ужасяващо бавно и понякога лака отгоре се пресича без някаква логика /производителите респективно вносителите вдигат безучастно рамене
4.оцветяване чрез масла и твърди вакси -преимущество става лесно винаги
недостатък все още високите цени в бг както и това че трябва ежемесечна почистваща и годишна образно казано пастираща подръжка за да изглежда добре дълго време
втори недостатък е че не може да стане силно избелено цвета е мляко с какао с преобладаващо какаото /но някои клиенти точно това търсят
5.двуцветно тониране /бяла остава само пората във фладера останалото обикновено е контрастен тъмен цвят
недостатък -с ръчни машини е скъпо защото първо трябва да се извади фладера на дървесината което е трудоемка и скъпа процедура на пода после 2цветното тониране ,но в крайна сметка има хора които точно това искат на пода си .иначе човек с няколко опита може да си го сътвори на принципа направи си сам .
6.байц лак /в лака се сипва пигмент който е достатъчно трансперантен и на 3 та ръка става приятно избелено
недостатък
на 3 тия месец след обилно греене на слънце по пода кафявото на дъбовия паркет избива и бялото се изгубва отчасти ,което някои клиенти приемат още при предварителните разговори някои не .
общ коментар
българските производители на байцлакове или байцове и лакове още не са дорасли в тази свера /имам предвид паркетната/
за облегалка или пейка е ок .но 50м2 хол обилно осветен не съм виждал още добре стоящ паркет с бг материали за съжеление но от друга страна ценово са много по приемливи от талианските и испанските им колеги .така че на принципа за всеки влак пътник винаги си важи
поздрави и успехи в оцветяването на паркети ще е добре да има снимки в този раздел ще бъде още по ползотворно -до няколко дена ще се опитам да намеря снимки на поне 3 от начините които съм описал по-горе.
  • 1
  • 2

Тема "Избeлване на дъбов паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: