• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Тани - модератор
На мои приятели им предстои основен ремонт . Всекидневната и бокса са обединени в едно помещение и се чудят дали да приобщят и терасата . Моля ви дайте идеи за подреждане на мебелите и дали да приобщят цялата, половината или въобще не приобщават терасата ?

Прикачен файл

Marin bez terasa_resize.jpg
Marin bez terasa_resize.jpg (55.31 KиБ) Видяна 7696 пъти

Прикачен файл

Marin polovin terasa1_resize.jpg
Marin polovin terasa1_resize.jpg (56.79 KиБ) Видяна 7696 пъти

Прикачен файл

Marin s terasa_resize.jpg
Marin s terasa_resize.jpg (51.89 KиБ) Видяна 7696 пъти
velsi - Почетен майстор
Ако беше дал и някакви размери.... Иначе на мене най ми допада варианта с половин тераса.
Тани - модератор
Мисля , че размерите в случая не са толкова от значение , но мрежата е на 50 сантиметра. Размерите са написани отдолу - 4,50 на 6,80 . Така и не можах да изкарам размери от Room aranger-а.
Emerald - модератор
Това е въпрос, който само те сами най-добре могат да си решат. Въпросът тук е да се направи ли компромис с лишаване от балкон, което си е много удобно, за сметка на увеличаване на площ и доколко новата площ би играла важна роля в интериора за да си заслужава.
Ако имат още един балкон да кажем, че жертвата не е толкова голяма. И пак зависи накъде е, какъв е другия балкон...

От гледна точка на разположението на мебелите, разбира се, варианти 2 и 3 са с по-обособени кабинетни части. От двата повече ми допада вариант 2, т.к. при цялостното приобщаване обособяването леко се губи, пък и ползата от допълнителната площ не е толкова съществена. Но пък с половин присъединяване трябва добре да се обмислят прозорците и да не се затваря достъпа на дневна светлина към частта с мека мебел. :?

Да, и в случая кръгла маса не е най-удачно. :? Много странно все се получава, тези, които изобщо нямат нужда от бар-стойки точно това искат, а там където е абсолютно логично, търсят нормални стандартни маси. :-D
Тани - модератор
Тези мебели ги нахвърляхме набързо , но се приемат всякакви предложения! условията са много малко- Компютър, ниска мека мебел и висока маса за хранене . Сега се уточнява вида им и разположението- отворени са за идеи и Емералд ше се радват, да им споделиш твоите идеи!
Здравейте и от мен. По моя молба Тани направи тази тема, т.е. става въпрос за моята всекидневна :lol: . Голяма фенка съм на вашия сайт и се надявам да ми дадете свежа идея :cool: , така че бързам да задам въпрос, които най-много ме вълнува:
Как да разпределим най-оптимално пространството ( във варианта със запазване на терасата), за да не се получи прекалено претрупано, но да има трапезарна маса, ниска мебел,телевизор... компютърно бюро? Уточнявам, че мебели все още не са налични :? Идеята за усвояване на тарасата е да стане по-просторно, а не толкова да има обособени кабинетни части.
Emerald - модератор
За терасата си казах мнението. Ако няма друга, вкарването на тази за мен е абсурдно. В края на краищата, вие ще си решите до колко ви е нужна.
От гледна точка на функционалност, площта не е самоцел. Т.е. естествено е желанието да не е претъпкано, но това се постига не само с добавяне на площ, а преди всичко с пропорционалност на наличните мебели спрямо площта. Т.е. ако наистина не достига място за нещо конкретно, усвояването на балкона е оправдано. В случая, място си има за всичко. С половин усвоен балкон според мен се решават проблемите на закътано работно място, което не пречи за оформянето на хола. Т.е., това вече си е отделна функционална зона. Балкона е достатъчно дълъг според мен и може да се пожертва малко.

Във варианта без остъклен балкон, има разбира се и други решения. Неудобното в случая на разполагане на мебелите е неизвестността по отношение на стил (всичко със своята специфика)- не сме виждали стила на апартамента като цяло, нито познаваме вашите желания.

А за други варианти на разширение мислили ли сте?
Колко голямо семейство сте и имате ли нещо против разтегателна маса и въобще трансформери? Събирате ли големи компании гости?

Между другото...не виждаме на този балкон от къде до къде е прозореца. Може да смените само сотъклението към балкона. Да бутнете зъбчето и устроите френско панорамно остъкление като вратата съответно да бъде във всяко едно избрано положение по отношение на стаята. Така меката мебел може да бъде планирана практически и в четирите посоки.
Така...значи, ние сме все още двама. Иначе, обичаме да имаме гости, разтегателна маса мисля, че не е проблем. По принцип хола винаги е бил любимата ми стая и повечето време ще сме там. Затова ми се иска да е комфортно - да има удобен диван,някакъв модул за телевизора и може би някакви малки шкафчета на стената, място за компютъра, защото много време прекарваме на него...
Но за стила на апартамента :lol:,какво да кажа... :?: няма никакъв стил :lol: , сега го купуваме и е за тотален ремонт, затова ми е необходим съвет. Липсва ми всякакъв такъв опит. Ще приема всякакви интересни идеи. Други варианти за разширение - не знам??? - съседната стая е спалня, успоредна на тази,същото изложение. Прозорците-пропуск :lol: -на първата схема - зад "въображаемия"диван има ниска стена и другото почти цялото е прозорец и вратата на терасата, не знам кога ще мога да отида да взема съвсем точни размери (забравих да кажа, че друга тераса няма). Благодаря за отделеното време, Emerald. Ще се радвам да ми отговориш.
Emerald - модератор
О, с липса на друг балкон, по-добре си оставете този. :?

А може ли схемата на апартамента? И вид строителство и етажност. :?

Значи от ляво има стеничка до прозореца, а от дясно не, така ли? А някаква идея за широчината на тази стеничка? :?
Все още нямам схемата, подготвят се документите, предполагам, че скоро ще я имам и ще я кача. Като вид строителство е тухла,но не е ново строителство, апартамента е на 6-ти от 7 етажа. Относно стеничката :?: , не съм сигурна, по-добре да проверя и ще пиша.
  • 1
  • 2

Тема "Разпределение на всекидневна и дилема за терасата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: