Мнения и въпроси за хола
gstoychev - напреднал
Здравейте приятели,
Търся вашето мнението във връзка с предстоящия ми ремонт. Искам да сменя всички интериорни врати на апартамента, който е в тухлена сграда и дограмата на хола. След операцията по изкъртването на старите каси и дограмата ще остане доста нелицеприятна гледка. Тук точно ви моля да ме посъветвате с какво да замажа преди да викна майсторите за размери на касите и с какво да оправя след майсторите поставили дограмата. Предполагам ще се ползва един и същ материал, но не знам какъв. Благодаря!
mladkal - майстор
Майсторите идват и си взимат размерите - преди да си свалил всичко. Ако имаш претенции по повод размери-събеседваш ги.
Идват майсторите и демонтират-старото-монтират новото. Тогава ти замазваш (попълваш) с пяна, ГК и други подобни.... да мажеш преди монтаж е нецелесъобразно.
Ако ползваш пяна, за да запълниш кухините между каса и стена си има тънкости...
sdeath - специалист
И аз да попитам нали има някой врати които като се сложи перваза от страни ,се скрива изкъртеното и не личи дупката там ?
housedoktor - майстор
Аз по възможност поставям врати на боядисано и завършено помещение.Далеч по удобно и хубаво става.Вратите с плаващ перваз или перваз каса си крият фугите.
marmoz - специалист
Касите на интериорните врати варират и са съобразени с повечето размери на стените 10см,25см,35 см и др.Плаващите первази обират малките разлики,но ако стената до вратата е крива/криволичи/ первазе си опира в най-издадните части т.е йелателно е стените да са прави и в една равнина.При алуминиевите врати касата е от 3 до 8 см и за останалите сантиметри от стената тр. да се намери решение :-D

Тема "Смяна на интериорни врати и дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: