Мнения и въпроси за хола
fixxxer - помощник
Здравейте,
предстои ми ремонт на стара къща, на вторият етаж на която смятам да направя хол+кухня. Само хола (по-ниското помещение) е с рамери 6 м на 6,5 м, кухнята е с рамери 6 м на 3,5 м. Интересува ме, може ли да се изгради по начина по който съм показал без да се пуска колона в хола. Тавана ще е от греди, като мисля да пусна дълга стоманена греда напречно на хола и на нея да легнат дървените греди. Между двете помещения ще има изграден бенонен трегер, като на него пак ще легат греди.
Прикачвам снимки, за да може разбиращите да си кажат мнението, приемам всякакви критики!
Благодаря,

Прикачен файл

et.2-4.jpg

Прикачен файл

et2-3.jpg

Прикачен файл

et2-2.jpg

Прикачен файл

et2.jpg
шоп - майстор
Здрасти,
защо да не може? Ако ползваш слепени греди с подходящо сечение можеш да минеш и без стоманена греда. Все пак без да се знае каква е конструкцията на покрива, какво натоварване оказва и как лежат поповете е трудно да се каже.
Поздрави.
ribnikolaevi - майстор
От какво са изградени стените, които смяташ да ползваш да ти отведат товара от гредите/плочата над "хол-кухнята"?
stenmark - специалист
Не се вкарвай във филма с желязна или бетонна греда.В моята къща/в момента е на груб строеж/ няма плоча и гредореда е от греди 10/16.Отстоянието е 4м и няма никакво провисване.Хола ми е с размери 7.7/4м и даже там ще си оставя видими.

Тема "проект на хол-кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: