Мнения и въпроси за хола
Здравейте, ще ме извините ако припокривам някоя подобна тема.
Проблема е че ще се нанасям с приятелката си в апартамент по наследство а там до миналата седмица имаше наематели, та има 3 пласта грозно мръсен тапет който трябва да се свали и в момента работя по въпроса. Обаче се оказва че стените хич не са прави, че има и пукнатини и мазилката от стените пада (панел какво да го правиш) какво трябва да се направи за да се изравнят стените че като се боядиса с латексова боя да не личат кривините по тях, както и за тия пукнатини и дупки с какво да ги запълвам. Също така и ако може да ми помогнете с материалите и инструментите които ще са ми нужни, общо взето ще го правя аз, не съм майстор ама... бюджета е силно сгъстен затова пък имам хъс, търпение, воля и няколко празни кофи за нервите :-D :hilfe:
koldi811 - специалист
има доста варианти за изправяне:варо-циментова мазилка ,гипсова мазилка и гипсокартон или на лепене или на конструкция.според мен най-много шанс имаш да го направиш добре с гипсокартон на лепене.взимаш нивата и лепиш под нивел.лесно е !за мазилките и шпакловките трЕбва да си го можеш! :),ако ти трябва помощ за нещо питай..;)
Благодаря ти, ще се възползвам да те питам някои неща.
Гледам чета има гипсокартон на 9мм. и 12мм. дебелина, има ли значение или и двата вида ще ми свършат работа ако се лепи на стената, после имам намерение да боядисам отгоре с латексова боя на Мегахим. Гледам и с бюджета някъде да съм добре че точно сега трябва да купувам и всички електроуреди за които се сетиш от печка, пералня и тн. така де млад човек и ще се отделям от родителите :-D .
Също исках да те попитам трябва ли предварително да се мажат стените с нещо преди да се залепва гипсокартона и с какво се залепва той?
Предпочитам наистина да боядисам пред това да слагам тапети защото така или иначе тапетите след 2-3 години пак трябва да се сменят а пак тая игра на сваляне и лепене на тапети... не мерси, жената ме яде за тия идеи с гипсокартона :axe: че много сложно ставало ама тряя надделеем как иначе :partyman:
Аааа и да не забравя някакви насоки да ми дадеш за техниката на слагане на тоя гипсокартон? Междувременно търся клипове как се слага и насоки, но все пак ако споделиш :prayer:
манихеин написа:
Погледни тук.
Хуморист няма що! ХА- ха- ха, голем смех :?
u-ray - напреднал
ззравей, така като ти чета въпросите, мога да ти кажа няколко неща. Първо и аз съм общо взето на твоето ниво , с разликата че вече минах ремонт но си плащах. Колегата е прав за гипскартона, решение, но пък се съвнявам че ще се справиш. Ако не се работил това нещо, ако дори не си гледал как става, рискът е голям, може да оплескаш нещата. Има хиляда неща които са важни- вида гипскартон, лепилото което се използва, грунда, начина на полагане на лепилото, обработката на фугите и връзките, как да изрежеш гипскартона при контакти и ключове, завършек при врати и прозорци, финиша, грунда за боята....достатъчно ли са? Всички тези неща са много важни и да не стане така да прецакаш нещата, да си изгубиш много време и похабиш материали, а ефектът да е по-зле отколкото е сега, и накрая пак да опреш до майстор който да оправи нещата. Ако искаш нещо на две, на три да направиш, заемай се стига да си сръчен и малко да ти се отдават тия неща. Надявам се да помагат колегите, аз ги знам нещата но само на теория. Ако искаш нещо обикновено/основно, махни тапетите, запълни фугите и пак лепи тапети или боя. Ако искаш обаче добър краен резултат, не рискувай, наеми си специалист, виж как става. Да направиш хубава основа е мнохо важно и основно нещо.
sdeath - специалист
Здравей ето ти няколко полезни линка от форума - http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=49&t=23662 и
http://napravisam.bg/index.php?id=visuals&sid=120 - снимки как се лепи , и да пробваш едва ли ще стане по-зле от колкото е било , но поне ще се научиш :)

Тема "Изравняване на стените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: