Мнения и въпроси за хола
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
Здравейте,
смених ламината.. махнах стария и и замазката беше много неравна-самата повърхност и на едно място беше малко по-високо самото ниво (като "хълмче"). След саморазливната замазка нещата се подобриха доста, но "хълмчето" си остана (направих слоя саморазливна замазка максимално тънък, за да не вдигна нивото- около 2мм).
Притеснявам се да не вземе да скърца там, където е въпросното "възвишение"- като сложа нивелира и балончето е в единия край на маркирания просвет, с други думи- разлика около 4мм. Според това, което прочетох- до 3мм/1лм за ламината не е крайно лошо, какво смятате?
Благодаря предварително.
batkotony - специалист
Без да претендирам,че съм капацитет веднага ще ти отговоря да метнеш една по-дебела подложка и да си редиш новия ламинат на спокойствие... :)
igt - специалист
Аз имах подобен проблем /неравности/ във всичките 4-те стаи. Сложих подложка, мисля че беше 2.5 мм. и нямам никакви проблеми трета година. Не го твърдя със сигурност, на смятам, че там където натоварването е по-голямо, участък с гърбица, подложката се смачква, вследствие на което ламината не хлътва при натиск. Сега маже би има по-добри подложки, които да ти свършат работа.
Chefo77 - майстор
Ако е само една гърбица и то плавна, слагай без грижи. Ламинатът ще се напасне по нея, первазите ще го притиснат към пода в края и ... ще си имаш леко хълмче в средата. Няма да подскача. Историята помни далеч по-тежки случаи с далеч по-добър резултат, че една гърбица ли да изплаши някого :)
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
много благодаря за отговорите на всички, ще стискам палци и ще слагам :)
успех!

Тема "Въпрос за ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: