• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Shark - специалист
Здравейте, имам следния проблем. Във всекидневната имам налепени плочки с размер 50/50 и има няколко, които потропват в краищата. Фугиращата смес е паднала от двете страни на ъгъла на плочките, които потропват.
Плочките са лепени без фуга.

Идеи ?
Shark - специалист
Ясно е, че са отлепени частично :)
Въпроса е какво може да се направи да не са?
Chefo77 - майстор
Например ... да се залепят?
nikolson - майстор
Shark написа:
Ясно е, че са отлепени частично :)
Въпроса е какво може да се направи да не са?
Не е частично.
VLADO66 - майстор
Миналата година оправях такива плочки в един коридор.Вадят се плочките внимателно,изчистват се добре и за да не се кърти лепилото под тях се залепват с това http://www.moment.bg/index.php/moment-express-fix/ Скъпичко излиза,обаче в моя случай коридора можеше да не се ползва 8часа.Това е при положение че лепилото/циментовото/ здраво е хванало за замазката и плочите се вадят чисти.Като се лепи с моментфикса трябва да е съвсем тънко иначе ще надигне спрямо другите залепени плочи.
Shark - специалист
Мисля, че са частично отлепени защото, като почукам по плочката в по-голямата и част не бие на кухо. Не ми стиска да ги махам.
Ако има начин да вкарам през малката фуга от двете страни на ъгъла лепило от рода на С200, че е по течно. Как мислите?
Или да ги чакам да се отлепят от самосебе си и тогава да се опитам да ги махна и залепя, както е писал VLADO66?
jekasus - майстор
Нищо не пречи да опиташ.
Плътни фуги - покрай стените пак ли е плътно към стените направено?
Shark - специалист
Не са плътно залепени до стените.
ebahti - майстор
Не ги пипай,ако случайно някоя се отлепи - тогава действай
  • 1
  • 2

Тема "Потропващи плочки ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: