• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Supercoooooool - специалист
Здравейте,

За трислойния паркет от ясен, който планирам да сложа в хола съм харесал едни снежно бели високи первази (мисля че им казват английски). Изглеждат по следния начин:

Изображение

Первазите са 10-12см, което си е доста високо.

Холът и кухненския бокс са свързани, а в бокса ще има плочки и до колкото знам первазите, които се правят околко плочките са 5-7см макс, а ще има част от хола, който ще се свързва с бокса и имам огромна дилема как точно става преходът от 12см бял перваз до 5см перваз от плочка.

Някой от вас има ли такъв тип перваз и преход към плочки да покаже как се прави ако въобще има начин или да се примирявам, че няма да са тези первази и да вземам малките от дървесен цвят.
Chefo77 - майстор
Не зная сам ли ще ги слагаш, и ако да - с какво ще ги режеш, но можеш да ги "завършиш", завъртайки ги на 45 градуса - височината пак ще остане същата, но няма да има "тунел", когато погледнеш от страна на цокъла. Аз лично завършвам така всички первази, за които няма предвидени "тапи", дори и ниските триъгълни дървени, освен в случаите, когато от мястото, в което завършват, не се вижда профила на перваза.
Аз лично изобщо не харесвам тези первази, защото закрепването е на магия, почти не обира кривини и може да се реже безопасно само на специални високи пендули. Но пък на вас като ви харесва, слагайте :)
Supercoooooool - специалист
ами честно казано нямам идея дали имат направени тапи за тях, предполагам, че ще има...но първо искаш да изчиста въпроса с прехода към плочките, защото това определя дали ще сложа такива или не. Всъщност не знам от тези снимки дали правилно изчислявам височината, или е от картинката, но ако се сложи 11мм перваз от плочки също не е толкова голям проблем..може би това е решението..

Ето как изглежда:

Изображение

и преходът към малките дървени первази от 5-6мм:

Изображение
Chefo77 - майстор
Е, не е най-красивата комбинация, но не е нещо потресаващо грозно.
Силно ме съмнява да има елементи за тях (вътрешни/външни ъгли и тапи, както и скоби за закрепване), но знае ли човек...
Висок перваз за мен "отива" на висока стена. Както и дебел корниз горе на ъглите между стените и тавана. Но, както казах, щом на човек му харесва ... :)
Supercoooooool - специалист
ами аз не съм със супер висока стена - 2,65см е, но имам 6 френски прозорци в хола и понеже са от пода до тавана някакси дават височина на стените..вече не знам на какви щипки се закачат тези неща и дали ако ги сложи сега и не ми харесват дали ще мога да ползвам инсталацията им и само да ги сменя за по-късите 5-6мм от дървесен цвят.
Chefo77 - майстор
Няма да можеш да ги ползваш.
root666 - специалист
Щом още не ти е направен бокса, на твое място не бих слагал перваз от плочка там, а бих продължил със високи бели первази и там - мисля че ще се свържат добре визуално хола и бокса. Още повече че в бокса можеш да сложиш само на видимите места, а зад шкафовете да пропуснеш.
Supercoooooool - специалист
това звучи добре, само не знам дали ще се върже добре като материал - все пак едното е дърво, а другото гранитогрес..трябва да потърся в нета как стоят такъв тип первази от паркет върху плочки..някой правил ли го преди да покаже резултати?
VLADO66 - майстор
Стоят от личен опит :wink: Цвета леко ме притеснява-подовете трябва да ги поддържаш с леко влажен ПАМУЧЕН БЯЛ парцал за еднократна употреба :)
Supercoooooool - специалист
Ако е удобно можеш ли да сложиш една снимка да се види как стоят ;)
  • 1
  • 2

Тема "Бели английски первази и проблем с плочките?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: