Мнения и въпроси за хола
здравйте! :)

преди два дни извиках фирма, която да изцикли и лакира паркета в хола. Дойдоха следобеда и работиха докъм 20:00- 20:30. Паркетът беше още мокър когато си тръгваха и нищо не ми направи впечатление.
на следващия ден, на дневна светлина видях, че паркетът изглежда ужасно - на места вторият слой не беше намазан и си личеше, че е минато само веднъж, а и цялостно по паркета грозно личат мазовете на четката - мазано е по цялата ширина, а не по посока на влакната на паркетните плочки.
и не мисля да се обаждам за рекламация затова смятам да взема една кутия лак и сам да поправя щетите.
дали е нужно да шлайфам с фина шкурка преди да положа новия слой лак? или новата ръка ще прикрие фактурата от мазовете на четката?

моля дайте съвет как да се справя и какъв лак да ползвам? става дума за около 16 кв. м.
Spokoiniq - майстор
Явно си ги повикал без пари, за да си оставят ръцете, и да не си търсиш правата...Ако имаш същия лак с междинен щлайф на ръка ще загладиш ненужното и ще матираш цялата повърхност, за да хване.Но да не ги викнеш да си оправят лайната е несериозно.
Spokoiniq, благодаря за нравоучението, но аз търсех специализирана помощ и компетентен съвет. ;)
платил съм си според тарифата на фирмата. инак не съм от хората, които не си търсят правата. просто знам каква разправия ме очаква като начало и второ, кой знае кога ще (могат да) пратят пак майстори, а моят ремонт не може да чака - имам ограничено време.

така че очаквам компетентни специализирани съвети - за лака - не знам с какъв те са мазали (във всеки случай не е мат, какъвто поръчах), има ли значение какъв ще взема и може ли да е по-обикновен при условие, че ще е трета ръка, мече или четка, какъв номер шкурка и пр. имам хоби шлайф машина, която вярвам ще ми свърши работа.
Последна промяна от greenhorn77 на пон авг 26, 2013 1:09 pm, променено общо 1 път.
l_bonev - специалист
Извинявай , но Споко е прав , щом си дал пари си ги викни за рекламация. Ако пък си решил да не го правиш , докато не е исъхнал добре взимаш адно валяче и дерзаеш.
housedoktor - майстор
Типичен пример за свършена през пръсти работа.Лакирането напреко на влакната говори за тотален непрофесионализъм.Викни ги ,човеко, да си оправят творението.Лак ,фина шкурка(240-280) и пак лак .Бавно и старателно лакиране (аз използвам малък валяк за лак )и често поглеждане от различни ъгли за дефекти.Малко след нанасянето на лака с валяк се минава отново участъка за заглаждане . Да се избягва ходенето със запотени крака по нелакираната повърхност,защото солите от потта понякога си личат.Много е важно и да прецениш къде остава вратата за да излезеш от нея без да се налага да прескачаш по току що лакираното :wink:
благодаря!

както казах нямам време. от фирмата казаха, че чак след 3 дни могат да пратят човек за оглед и евентуално насрочване на ново прелакиране. това означава, че дотогава не мога да продължа с ремонта, а отпуската ми тече.

Тема "Проблем с току-що изциклен и лакиран пракет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: