Мнения и въпроси за хола
Здравейте!
Имам проблем с пода на хола си.Площта на помещението е 25 кв. м. Живея на 1ви етаж, а над мен има още 15 етажа. От известно време, при нормано ходене, всичко в стаята се тресе - прозорците ( пвц дограма), усещат се и доста неприятни вибрации и по стените. Проблемът е, че като че ли прочата е по тънка от останалите, особено в средата на помещението, което означава, че плочата в момента има формата на конус. Разликата в нивелацията в средата и в ъглите на помещението варира до няколко сантиметра, а в сравнение с останалите стаи в апартамента стига до десетина см.
В момента има паркет (45 годишен). Не съм абсолютно сигурна, дали вибрациите не се дължат на него, въпреки, че са твърде осезаеми и не мисля, че паркета е изцяло виновен за тях. Нивелира все още показва един доста голям наклон към средата на стаята.
Другия проблем е как да изравня помещението. Говорих с майстори, които ме посъветваха да положа лек материал в/у плочата, за да не се увеличава допълнително опъна и тежестта върху нея, но какъв...? :? Вие какво мислите? Как би могъл да се оправи пода, без да се озовем някой прекрасен ден в абонатната? :?: :? [-o<
VLADO66 - майстор
Чудесно е че имате абонатна отдолу-купувате си 4-5 телескопични подпори,наричани още шпризи или хюнебеци/има ги по 10-15лв.втора употреба./ и ги залагате в абонатната с доволно натягане, разпределени около средата на помещението през 1метър.Добре е след като се натегнат хубаво,да се забият по един шиш в пода и тавана и за тях да се заварят подпорите/да не изчезнат :wink: /.

Тема "Проблем с пода в хола!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: