Мнения и въпроси за хола
n92420 - помощник
Здравейте,

искам да попитам сега по това време на годината при външни температури 3-13 градуса и вътрешна температура от около 5-6 градуса, удачно ли е да се лепят плочки на пода. Имам и подово отопление и ме притеснява дали няма като почна да пускам подовото да се отлепят. Има и вариант да затопля помещението. Моля за съвет незнам как да постъпя.

Благодаря предварително.
galin56 - специалист
http://www.ceresit.bg/pdf/TDS_CM_11_PLUS_GRES.pdf
По принцип им дават работа при +5 до +30 , но ако е някой топъл ден като днес няма проблеми. Днеска температурите стигнаха навън сигурно +15гр. Избираш два поредни по-топли дни(според прогнозата) лепиш сутринта, отваряш прозорците да излиза влагата навън, вечерта затваряш да не влиза студ, на другия ден също отваряш на обед да влезне по-свеж топъл въздух и вечерта са готови. Нищо няма да им има.
VLADO66 - майстор
Галине,мировянския Церезит 11 не е подходящ за подово, за целта трябва от СМ 16 нагоре
galin56 - специалист
VLADO66 написа:
Галине,мировянския Церезит 11 не е подходящ за подово, за целта трябва от СМ 16 нагоре
Аз нямах предвид да го лепи точно с ЦМ11 а да прегледа техническите характеристики за работа - от +5 до +30гр.(каквито са на 99% от лепилата). Иначе да си го лепи с каквото лепило прецени. Естествено по-качественото е и по-скъпичко така, че да си преценява.
VLADO66 - майстор
Не се заяждам,просто след като започнаха да произвеждат Церезит в Мировяне,махнаха СМ 9,а СМ 11 доби неговите качества.Брал съм ядове с СМ 11 точно пред колекторни кутии/въпреки че подовото е с по-ниска температура/.

Тема "Лепене на плочки през зимата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: