Мнения и въпроси за хола
gamencerista - специалист
Колеги някой пробвал ли е сам да си "сглоби" ъглов диван.
Гледах разни модели в магазините, но или са ми много дървени като сядам, или модела не ми харесва или са 2000 лв.

Диванчето искам да е малко да речем 2.0м на 1.80 примерно и да може да се ползва като легло.
Познат има всички машини за дървообработване. Намерил съм дунапрен 25-ца около 120 лв за малко под 2кв.м

Ако някой може да даде съвет какъв материал да се ползва за дървенията. От строежа на къщата имам останали доста греди 8х8 и 8х10. Може ли да се избичат и да се използват за нещо.
Trakehner1 - специалист
Аз мислех да го правя, но след като събрах цени и прочие на материалите, цената отива много нагоре. Като започнеш - читав механизъм за разтягане, матраци, тапициране, дунапрени и мемори пяна, нещата стават дебели. Не е трудно да се направи, но цената трудно ще бие един сходен диван от Икеа примерно и ще загубиш много време. Това, което ме провокира, бяха два фактора - бюджетен лимит от около 1500лв за фотьойл и 3-ка и качеството на материалите/сглобката като оглеждах в повечето по-големи магазини. Ще ти следя темата с интерес де, ако решиш да започнеш подобен проект.

Тема "Направи си сам мека мебел - въпрос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: