• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Alamo - помощник
Привет. Имам следния проблем с шпакловка върху латекс - шпакловката е на мехурчета и трябва няколко пъти да се заглажда. Минал съм стените с грунд - лакпром ак011 или нещо подобно. Пробвах и с церезит - същата работа. Проблема е само върху стените с латекс. Как да обработя стените и ще има ли проблем с боядисването над шпакловката?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нормално. Като имаш неприемаща, непропусклива основа, полагай по-тънко, а щом със заглаждане се отстранява проблема, нямаш проблем
chapara - майстор
За мен по интересно е с какво се шпаклова :?

А и тука:
http://www.lackprom.com/media/AK-011.pd ... 0077a8.pdf
никъде не пише за нанасяне в/у латекс :?
Последна промяна от chapara на нед юни 28, 2015 10:21 am, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
chapara написа:
За мен по интересно е с какво се шпаклова :?
За мен интересно е, с какво го няма този ефект :-)))
chapara - майстор
n_a написа:
За мен интересно е, с какво го няма този ефект :-)))
Няма го когато в/у добре измит и обезпрашен латекс се шпаклова с гипсово лепило на "Боро" и после финишна шпаклофка "Шийтрок" :razz:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ееее, то тогава е съвсем друго. Шпакловката ляга върху лепило, не върху летекс и грунд
Alamo - помощник
Има го при всички покрития. Пробвах с бороконтакт - розов кипва борото докато не втвърди, над борото също кипва независимо какво слагам - шпакловка пластика, сатен сатлукс, гипсово лепило кнауф перфикс нанесен като шпакловка. На 3та ръка шпакловка пак вади мехури. На латекс над 3 ръка шпакловка пак вдига мехури. До колкото разбирам всички за първи път чуват и виждат такова нещо. Най-вероятно не е латекс а някакъв акрил с оцветител. Пак казвам залепва добре и след известно време се заглаждат мехурите с шпакла. Опасявам се, че ще имам проблем и при нанасяне на латекса. За сега най-правдоподобното обяснение е, че постната боя под латекса дърпа бързо влагата и вади въздух. Предложиха ми решение преди нанасяне на боята да мина шпакловката със силиконов грунд- примерно селт за външно - запечатва и не пропуска влага на никъде и след него латекс.
Alamo - помощник
Съгласен за мухала. За това питам за решение. Шпакловката е нанесена, по скоро вариант за грунд+боя
chapara - майстор
Разреден латекс за грунд и пак латекс :wink: , толкова доказано в годините, а вие се набутвайте със супер химия та и дори без сертификат за произход :-D
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със шпакловка върху латекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: