• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
gamencerista - специалист
Колеги от няколко седмици обикалям по мебелните магазини. Търси си ъглово диванче без кой знае какви претенции,но цените от 700-800 лв не подхождат на качеството което се предлага. Малко талашит, малко дунапрен ( предполагам от евтиния ) и може би най-фалшивата дамаска.
Идеята ми е да си напазарувам сам нещата и да ги занеса на някой тапицер да ми го сглоби само. Аз ще съм го нарязал и сглобил и само да се тапицира.
Плат ходих в Бибтекс в София и имат доста добри платове на добри цени, какво е мнението и може да ме посъветвате за конкурентен магазин че този ми казаха и за още някакъв до Рено в Дружба на Искърско шосе.
Дунапрена също не знам какъв да е, но ми казаха да избягвам евтината 5-ца ами да взема по-скъп мемори.
andro440 - майстор
gamencerista написа:
Колеги от няколко седмици обикалям по мебелните магазини. Търси си ъглово диванче без кой знае какви претенции,но цените от 700-800 лв не подхождат на качеството което се предлага. Малко талашит, малко дунапрен ( предполагам от евтиния ) и може би най-фалшивата дамаска.
Идеята ми е да си напазарувам сам нещата и да ги занеса на някой тапицер да ми го сглоби само. Аз ще съм го нарязал и сглобил и само да се тапицира.
Плат ходих в Бибтекс в София и имат доста добри платове на добри цени, какво е мнението и може да ме посъветвате за конкурентен магазин че този ми казаха и за още някакъв до Рено в Дружба на Искърско шосе.
Дунапрена също не знам какъв да е, но ми казаха да избягвам евтината 5-ца ами да взема по-скъп мемори.
като направиш конструкция и си купиш плат ...ми се обади да ти дам такера си под наем ,,да си тапицираш на воля ! 1 лв на час е наема /
mavryt4o - майстор
Ако ставаше така мебелните фирми да са фалирали отдавна.Аз имам всичко необходимо дърводелец съм изчел съм доста но не се наемам да си правя преди да видя нагледно как става какви са стъпките та да не си личи после нищо така че съвет почети още малко после да не пускаш тема ,,помагайте'' успех и дано пуснеш снимков материал
andro440 - майстор
Разбира се ,че може да се направи диван ,с малко сръчност и инструменти /това за такера беше шега от моя страна / Друг е въпроса обаче ,дали ще излезе рентабилно .аз лично си го правих сам дивана . ъглов е и дългата част става на легло /за екстремни ситуации / ползвах скъп плат. дебел дунапрен и технически шпертплат конструкцията е от иглолисни талпи.наложи ми се да го направя сам ,защото се съобразявах с много размери на помещението
ralev - специалист
+1 направи си го сам
mavryt4o - майстор
andro440 написа:
Разбира се ,че може да се направи диван ,с малко сръчност и инструменти /това за такера беше шега от моя страна / Друг е въпроса обаче ,дали ще излезе рентабилно .аз лично си го правих сам дивана . ъглов е и дългата част става на легло /за екстремни ситуации / ползвах скъп плат. дебел дунапрен и технически шпертплат конструкцията е от иглолисни талпи.наложи ми се да го направя сам ,защото се съобразявах с много размери на помещението
и аз имам такава идея но не намирам снимков материал стъпка по стъпка как се прави корпуса първо и после тапицирането
andro440 - майстор
mavryt4o написа:
andro440 написа:
Разбира се ,че може да се направи диван ,с малко сръчност и инструменти /това за такера беше шега от моя страна / Друг е въпроса обаче ,дали ще излезе рентабилно .аз лично си го правих сам дивана . ъглов е и дългата част става на легло /за екстремни ситуации / ползвах скъп плат. дебел дунапрен и технически шпертплат конструкцията е от иглолисни талпи.наложи ми се да го направя сам ,защото се съобразявах с много размери на помещението
и аз имам такава идея но не намирам снимков материал стъпка по стъпка как се прави корпуса първо и после тапицирането
действай по интуиция ,ако очакваш готов чертеж с рамери -няма никой да ти даде -начертай си нещо на един лист и си набави нужното за проекта ,мога да ти помогна с примерен чертеж ако дадеш няккави рамери
EDI - майстор
Определено си направи собствен проект.И аз като почна нещо, така правя - почета, почета, прегледам малко материали и накрая зарежа всичко и си го правя както ми дойде музата.
rgadzhev - специалист
Така го направих аз. Има и възглавници за отзад нямам снимки, но се правят лесно, всички калъфи са със цип. Не е трудно, но отнема два дена. Дамаските са дебели и ще ви скъсат нервите ако ги шиете с нормална шевна машина като мен.
Прикачен файл:
IMG_0038.JPG
IMG_0038.JPG (59.83 KиБ) Видяна 5483 пъти
Прикачен файл:
IMG_0037.JPG
IMG_0037.JPG (54.89 KиБ) Видяна 5483 пъти
Прикачен файл:
IMG_0036.JPG
IMG_0036.JPG (69.59 KиБ) Видяна 5483 пъти
Прикачен файл:
IMG_0035.JPG
IMG_0035.JPG (65.45 KиБ) Видяна 5483 пъти
Прикачен файл:
IMG_0034.JPG
IMG_0034.JPG (67.12 KиБ) Видяна 5483 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Мога ли да си направя сам диван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: