Мнения и въпроси за хола
Здравейте. Имам къща, която е разделена на апартаменти от 1-стайни до 2-стайни и там живеят различни наематели. В единия 2-стаен апартамент, който е на 1-ви етаж и се пада точно над гаража наемателите ми забравиха пералнята и направиха наводнение в едната стая. Над плочата пода се състоеше само от един балатум и килим. Изхвърлил съм абсолютно всичко от стаята и съм я оставил на плоча и стени да изсъхне преди да съм започнал каквито и да е ремонти там. Лошото е че на нея има две големи мокри петна от наводнението около 1-2 м. както и на стената около 1м. и са се събрали в ъглите , което също така говори, че не е равна. Говорих с доста хора какво да направя и ми казаха след като изсъхне всичко, да се изравни плочата със замазка или ако слагам паркет със подложка, която да е поне 5мм. и също така преди полагането на какъвто и да е под било препоръчително да се намаже плочата с водно стъкло за да я запечата добре при недай си боже следващо наводнение. Аз съм за това да се направи замазка за да се изравни навсякъде, след което да се намаже с водно стъкло и оттам насетне да се действа както си харесам вече. Много ще съм благодарен ако изразите и вашето мнение какво е. Благодаря.
prascho - майстор
Зависи за какво ще ползваш помещението. Ако отново е перално, то може да сложиш и гранитогрес. В този случай може и да не чакаш да съхне плочата. Хубаво е ако нямаш изолация между етажа и плочата да сложиш фибран за под.
prascho написа:
Зависи за какво ще ползваш помещението. Ако отново е перално, то може да сложиш и гранитогрес. В този случай може и да не чакаш да съхне плочата. Хубаво е ако нямаш изолация между етажа и плочата да сложиш фибран за под.
Стаята ще бъде хол и кухня в едно. Ако слагам фибран трябва ли да се прави някакво изравняване на плочата преди това?
maistorcheto33 - специалист
Ако го изравниш, ще отиде по-малко материал за фибрана. Моят съвет е да се изравни.

Тема "Наводнена стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: