Мнения и въпроси за хола
vidrata - специален-специалист
Много ,много хубаво.Ама аз пак в мо си стил тез фаянсаджии да ги е.а не можаха ли да изсерат ревизионните отвири в тоалетната на 1-я етаж на 4 плочки ами са изхабили само 2 :lol: .Сериозно ,трябвало е да помислят малко но това се трае на фона на всичко друго.Браво.
jewel - напреднал
много ви е хубаво :) поздравления!ама чак не ми се мисли колко парички сте строшили докато стигнете до перфектният резултат :? да си го ползвате със здраве :)
desss - специалист
абе верно осветлението въобще не е измислено както трябва :roll: климатика също леко дразни. но от всичко видяно най-много ми се набиха на очи ревизионните отвори в тоалетната - трябваше да се измили някакси да се скрият, не е невъзможно.
а за скай бара нямам думи - без да се сърдиш - ужасен е /като обзавеждане имам предвид/. едно с едно не си отива - мивка, шкафче, и тия грозни столове...:roll: с мебели от ПВЦ ратан и няколко етажерки с цветя щеше да стане разкошна зимна градина
Matchless - специалист
desss написа:
абе верно осветлението въобще не е измислено както трябва :roll: климатика също леко дразни. но от всичко видяно най-много ми се набиха на очи ревизионните отвори в тоалетната - трябваше да се измили някакси да се скрият, не е невъзможно.
а за скай бара нямам думи - без да се сърдиш - ужасен е /като обзавеждане имам предвид/. едно с едно не си отива - мивка, шкафче, и тия грозни столове...:roll: с мебели от ПВЦ ратан и няколко етажерки с цветя щеше да стане разкошна зимна градина
desss написа:
абе верно осветлението въобще не е измислено както трябва :roll: климатика също леко дразни. но от всичко видяно най-много ми се набиха на очи ревизионните отвори в тоалетната - трябваше да се измили някакси да се скрият, не е невъзможно.
а за скай бара нямам думи - без да се сърдиш - ужасен е /като обзавеждане имам предвид/. едно с едно не си отива - мивка, шкафче, и тия грозни столове...:roll: с мебели от ПВЦ ратан и няколко етажерки с цветя щеше да стане разкошна зимна градина
Не не ти се сърдя, всеки си има вкус и слава Богу е различен, затова и толкова много идеи различни.
Но ето и малко пояснение относно избора, като е търсено най-вече възможно най-малко вложение, мобилност на обзавеждането, защото не е възможно да сложиш такова и на трите тераси, най-малкото няма къде да ги зазимиш извън сезона, например е заложено на пластмасови сгъваеми шезлонги - лятото горе за плаж, зимата в сауната. Освен това разликата в цените е голяма - нали разбираш говорим за 5 пъти по- скъпи гарнитури от ПВЦ ратан, които са и доста обемни, а тази гарнитура е все пак естествен материал и чак пък грозна, струва 200 лв в комплект със стъклената масичка, която пък се "връзва" със стъклената мивка (пак е най-евтиния вариант, а е удачно да има течаща вода, все пак кафе ще се наложи да направиш, чашка да изплакнеш), цветът на "купата" е в тон с щорите и дамаската. Гарнитурата е много лека и лесно преносима, може много лесно да се премести на площадката пред скай бара под чадъра, или на голямата тераса пред двете стаи на втория етаж, или на верандата или ако щете на райграса. Шкафът е необходим за прибиране на разни чаши, салфетки, дискове и за поставяне на ТВ, СД.
Замисълът е скай бара да се използва при слънчеви бани (обикновено само през уикендите), за разхладително питие, да се включи ТВ или музика, може и вечер гледката е страхотна, през остъкления таван се виждат звездите и е по-хладно. В това помещение, ако не работи климатик температурата достига 45 градуса и нагоре, трудно биха издържали някакви растения, по-скоро може да се използва за прибиране на растенията през зимата, става като парник. Не е възможно да се ползва през зимата, първо стълбата до него е външна и смятай - сняг, лед, студ, а ти се катериш до горе и за какво? :) Та затова зимната градина, просто не може да е там.

За климатика мисля, че бях писала:
Само тази стена на която е климатика е външна и технически може да се свърже с външното тяло, останалите стени са с големи прозорци и няма възможност да се монтира там. Освен това, монтажниците изчислиха, че това е най удачното място за ефективно действие, въздушната струя обхваща най-голяма площ. Съгласна съм, че климатика не е декоративен елемент, но тук се цели функционалност.
Дневният тракт не е с правилна форма и ако се сложи ъглов климатик (единственият ъгъл е срещу камината), ще останат пространства необслужвани от климатика. Трапезарията и хола са около 37 кв.м и отделно кухнята още 15 и така. Освен това ъгловите климатици са доста по-скъпи.

За фаянсаджиите нямам думи, единия му се видяха много претенциите, фугите да са еднакви, плочките да в една равнина..., и си грабна чукалата, като остави наполовина тоалетните, следващия като дойде, каза една цена ум да ти зайде, защото той не обичал да довършва ( то кой ли обича, ама като е такава ситуацията?) довърши едната тоалетна и повече не дойде, на третия фаянса не му хареса, ама поне довърши, и ........! Не само ревизионните кутии, още един куп други простотии - сифоните например, изобщо трагедия! Но човек накрая остава без сили и нерви!
Колкото до осветлението да прави сте и за него, но пак да не стана банална, но важното беше да се издигне добър строеж с всичките му изолации , винаги могат да се подменят и осветлението и мебелите и пердетата..., но ако строежа е сбъркан и вместо в добра дограма се вложат парите в нещо по интериора - почват проблеми с течове, мухъл и т.н., а до тук 1 година след настаняването, равносметката е няма конденз, съответно мухъл, много нисък разход за отопление и охлаждане, лесна поддръжка, изключително удобство е топлата връзка между гаража и къщата.
desss - специалист
Matchless написа:
тази гарнитура е все пак естествен материал и чак пък грозна, струва 200 лв в комплект със стъклената масичка, която пък се "връзва" със стъклената мивка (пак е най-евтиния вариант, а е удачно да има течаща вода, все пак кафе ще се наложи да направиш, чашка да изплакнеш), цветът на "купата" е в тон с щорите и дамаската...
бе щом ви се връзва няма лошо, да си го ползват със здраве :)
joy4j - специалист
заинтригуваха ме забележките ти Emerald, относно осветлението в помещенията, би ли дсала още някои съвети и линкове за да не допускаме и ние същите грешки като обзавеждаме жилищата си.

Центрирането на осветлението относно масата за всяко едно помещение като трапезария и кът за отдих ли важи. За трапезария подходящо ли е такова- по ниско и тип дълбока чиния(извини ме незнам как да го обесня на дизайнерски език).

Тема "Трапезария" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: