• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
yanko78 - специалист
За съжаление, строителят е оставил много малко място между зида и крилото на прозореца и сега съм в чуденка, какъв под прозоречен перваз да измисля. Най ниския процеп е 8 мм а останалите, може да са до масд 12 мм. Някакви идеи?
brum - майстор
При мен е същото положението. Има водобранни лайсни за кухня дето са доста компактни. На мен те са ми единият вариант. Другият е правен перваз - вземам дървен профил 10х10, прекарвам го през фрезата, боядисвам бяло и лепя към дограмата.
miliad - майстор
Разкъртваш това което е подмазано и спираш да го мислиш. Слагаш си стандартният подпрозоречен перваз.
Ако сложиш нещо супер тънко, колко тънък и остър ръб ще се оформи навътре към живеещите и в кой момент ще се разпорят нечии гащи.
Гащи да са, не глава.
brum - майстор
Игнорирай предишният ми коментар. Помислих, че става дума за под и крило което е много близо до пода.

За там за където говориш при нас основата е гипсокартон. Над него ще слагам 8мм МДФ первази. Фрезовани за да няма остри ръбове и обработени с двукомпонентни импрегнатори за да не ги мисля от към влага.
kozl - майстор
Има тънки от HPL, огънати, заоблено в свободния край, даже некъде имам парче.
Но ...........
Цената мноо дебела.
И нещо не ги намирам в нета :?
За това подкрепям:
miliad написа:
Разкъртваш това което е подмазано и спираш да го мислиш. Слагаш си стандартният подпрозоречен перваз.
yanko78 - специалист
Всичко е вече финиширано, не се сетих още в началото и за това, не е вариант къртенето.
Имаше на времето едни плочки за подов цокъл, заоблени фабрично в единия си край, но бяха като за цокъл 5-6 см а ширината на перваза е 20.
miroki - майстор
По-добре е с ъглова лайсна. И плочката се реже колкото искаш. Някои съседи с ламинат го направиха, че само той влезе под вратата.
miliad - майстор
Там имаш минимум 3см някакъв пълнеж. Стиропор, фибран, парчета гипскартон, може и чиста мазилка да е, но не ми се вярва да са били толкова откачени мазачите да пълнят толкова.
Трябва ти относително чист ряз само на лицето, дори и той се скрива от борда на перваза.
Ъглошлайф + прахосмукачка вършат чудесна работа в случая.
MuTeB_ - специалист
Външни первази - 01C Бял Дебелина:9 мм
Аз взех такъв от Нолина, и ще го лепя за мазилката директно отвътре.
yanko78 - специалист
чет юни 29, 2023 3:49 pmMuTeB_ написа:
Външни первази - 01C Бял Дебелина:9 мм
Аз взех такъв от Нолина, и ще го лепя за мазилката директно отвътре.
Видях ги и ми допада идеята, но имам три врати към балкони, дали ще са ок от пластмаса ме притеснява?
  • 1
  • 2

Тема "Тънък под прозоречен перваз?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: