Мнения и въпроси за хола
chapara - майстор
3мм.
nikkk - специалист
Без още да съм го видял на живо, а само на етап подготовка на подобен проект, дебелината на лепилото за паркет се приема за 3мм, като при нужда от напасване позволява да се понатисне паркетината и да станат 2мм.

Друго нещо, беше споменато като съвет да се води нивото на подовата мазилка по вече положения паркет - не одобрявам!
Полагането на подовата мазилка е мокър процес, и колкото и да е лесно да се направи след паркета - по-добре първо мокрия процес, после време за съхнене, и чак тогава паркета.
chapara - майстор
пон сеп 25, 2023 12:51 pmnikkk написа:
Без още да съм го видял на живо, а само на етап подготовка на подобен проект, дебелината на лепилото за паркет се приема за 3мм, като при нужда от напасване позволява да се понатисне паркетината и да станат 2мм.

Друго нещо, беше споменато като съвет да се води нивото на подовата мазилка по вече положения паркет - не одобрявам!
Полагането на подовата мазилка е мокър процес, и колкото и да е лесно да се направи след паркета - по-добре първо мокрия процес, после време за съхнене, и чак тогава паркета.
В случая одобрението е в правото на инвеститора!
Обикновенно другите изказват предложения от опит и знания🤭
И двете Ти неудобрен показват липса на практически опит.
Sphinx2e7 - напреднал
Благодаря на всички за съветите - доста ми помогната. Най-вероятно последователността ще е следната:
1) Повдигане на зоната на кухненския бокс със саморазливна замазка 14.2мм с армираща мрежа в нея.
2) Полагане на паркет - вече закупен с дебелина 14.2 мм + около 3мм лепило (както дойде)
3) Полагане на полирания хоросан в зоната на кухненския бокс (по спецификация е 2-3мм), но ще следва височината на паркета (която се очаква да e около 3мм нагоре)
4.1) Финални въпроси, които още са отворени:
- Не искам да имам лайсна между паркета и настилката. Какво може да ползвам за преход? В главата са ми следните опции:
- лента корк
- силикон
- метална лайсна (такава, която е само вътре в пода между двете настилки
- нищо?! - има ли такава опция
4.2) Препоръчайте ми сериозен майстор за полагането на паркет (шеврон с отделни паркетини с размер 120x770мм) за София. Парктът вече е купен и чака адекватен човек да се погрижи за него. :rock:

Тема "Повдигане на нивото с 15мм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: