• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 124
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
kozl - майстор
Прикачен файл:
Пржект_1.jpg
Пржект_1.jpg (74.63 KиБ) Видяна 1489 пъти
Прикачен файл:
Прожект-2.jpg
bat_danio - специалист
На последното къде е смешката... или аз спя... :?:
kozl - майстор
А пък на мен ми е любопитно, ти кое от двете в заглавието на темата не виждаш, смешното или ментето?
Щото да си призная в първия момент като ги видях изпитах кеф от новата колективна придобивка. После ми стана смешно, защото осъзнах подигравката. И накрая пак си останах тъжен, защото и сина е плащал за убаво, а е получил подигравка. Мноо често срещано явление у нас. Има мноо да се кискаме, до болка, докато ни се стъжни. Уви........
Chefo77 - майстор
Добре де, поясни - аз също не виждам нито смешно, нито менте майстор (не съм специалист). Виждам два броя прожектори с датчик за движение, монтирани на две различни места по фасада. Кое не му е таман?
dundurma - специалист
по принцип датчика е отдолу........не че не може и така
kozl - майстор
Не може да се монтират като дъжомери. Първо това са прожектори с IP44. Недостатъчно херметизирани, особено отдолу, където са врътките за потенциометрите. Който не е разглобявал такъв прожектор едва ли ще се сети какво се е случило. А и снимките не са на висота, най-вече тази срещу слънцето. Но ако се вгледате по-внимателно в лещата на датчика ще видите, че половината е в по-тъмен цвят. И вътре е аквариум. Съответно електроните компоненти са се галванизирали :lol: и тва е работата на прожектора до първия дъжд.
Този който ги е монтирал, отговаря на втората част на заглавието. Да не споменавам, че входа на кабела в прожектора също е без херметизация. Или мАстора изхвърлил уплътненията за кабела или изобщо не е имало такива, но покрай кабела - луфт.
Ама вече доста съм се нагледал и на елитни професионалисти да изхвърлят уплътненията на кабелите за по-бърз монтаж. И всичко тъй се прави да се спести време, щото и времето е свързано с парите.
Така че ако видите такъв монтаж - това са вече дъждомери :lol:
VLADO66 - майстор
Не си прав, тия прожектори пекат яко и изпаряват водата в аквариума, така че е помислено и за това :-D
kozl - майстор
Пекат яко ама на големия (долния на снимката) котлон, пробал съм болеше :cry:
Е ако котлона е отгоре мое и да изпари капките и те да не дофатат до датчика. Ама при таков монтаж - прилича на тенджера в-у котлона и елементовата чорба повряла и връзката се прекъснала :wink:
jekasus - майстор
Дъждомери ги вълнуват :-D
Аз пък не мога да схвана ВиК мисъл на незнайния строителен герой в това изпълнение - нещо, като дренажна канализация за мивката в барбекюто... Близо три метра тръба срязана на половина
Прикачен файл:
IMG_0254.JPG
Прикачен файл:
IMG_0256.JPG
hidrazin - майстор
jekasus написа:
Аз пък не мога да схвана ВиК мисъл на незнайния строителен герой в това изпълнение - нещо, като дренажна канализация за мивката в барбекюто... Близо три метра тръба срязана на половина
:? Сигурен ли си че е рязана а не сцепена? Например от замръзване.
Трудно е да преценя от снимката...
:partyman:
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 124

Тема "Вижте и се посмейте. МАЙСТОРИ - МЕНТЕ !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: