Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
joro39 - специалист
Купил един мъж крава. След време я води при ветеринаря:– Какъв е проблема…?- пита доктора.– Ами млеконадоя е добре, храни се добре, послушна е..в общи линии всичко е нормално, но когато я заведа при бика – сяда си на задницата и не мърда….– Да не сте я купили от Стара Загора?– Да, от Стара Загора ….., а как се досетихте?– Жена ми е оттам….
tarlyo - специалист
^ Аз затова си зех жена от Русенско... :supz:
Krass - майстор
tarlyo написа:
^ Аз затова си зех жена от Русенско... :supz:
Твоята е лесна :wink:
Найденов - специалист
nikolson написа:
Найденов написа:
Изображение
Я пак!!!
Марина напусна Виталий, след като узнала, че той купил два диамантени диска за някаква си българка.
Болгарка- българка.
Второ значение (жаргон)- ъглошлайф.
lov - майстор
Реален случай в руски магазин за диамантен инструмент в Москва. Прибирам се и съм заделил едни пари да купувам едно часовникарско стругче ама така и не успях да намеря. По точно магазина дето го има в ревизия нещо ги вкарали даже а кауша. Та и двете бутилки коняк дето бях нагласил не помага. Това по времето на сухия режим там. Та попадам на този другия магазин и почвам да трупам на тезгяха. Стигам по груби сметки около 200 рубли и девойчето почва да ме гледа умно и да ме пита дали мога да платя. Бре обяснявам му няколко пъти да продължаваме на чист руски а то си знае неговото. Бре че кат го почнах кат каруцар с 30 годишен трудов стаж на нашенски да му споменавам потника взе че се сафиряса. Майка на руски е потник. :)
zz_stefanov - майстор
lov, другото дето си го споменал преди потника и е било много ясно :-D
lov - майстор
То ясно ама колко да е ясно зависи и на преводач може да му се упре някой цветист нашенски израз :lol: .Руския ми е почти като майчин език че и на диалектите го докарвам. Ма номера е хем да ги благослявяш хем да не разберат. :-D Нареждаш кат си знаеш :проба: ама през цялото време с много голяма усмивка на лицето. =D>
zz_stefanov - майстор
Да, и за моя руски са ми казвали, че е най верен като съм нареждал продавачките по пазара дето ме удрят в кантара. :)
jekasus - майстор
Псувните най-лесно се учат и се изговарят без акцент :-D
Chefo77 - майстор
Ако някой се познае (Тинки например), не става дума за него ... :)

КАКЪВ НЕ Е БЪЛГАРИНЪТ

ИВО СИРОМАХОВ

Напоследък станаха много модерни упражненията по народопсихология. Всеки ден някакви хора се изказват в медиите по адрес на българина. Българинът бил такъв, българинът бил онакъв.
Това е банално и безполезно. Какъв е смисълът да си повтаряме едни и същи неща? След като всички сме наясно какъв е българинът, време е да си кажем и какъв не е.
Аз направих едно бързо социологическо проучване във фейсбук и на базата на коментарите на потребителите установих следните закономерности:

1. БЪЛГАРИНЪТ НЕ Е СЕЛЯНИН
100 процента от запитаните са със синя кръв, наследници на стари аристократични фамилии от “Враждебна”, “Сторгозия” и “Модерното предградие”. Овце и крави са виждали само на картинка. Не знаят какво е външна тоалетна. Дедите им са пушели лули от слонова кост, пиели са джин на традиционния си файф-о-клок във виенския салон и никога не са натискали лопатата. Бабите им са носели копринено бельо и ленени чадъри. Изобщо българското село е някакъв мит. Последните селяни са измрели още преди турското робство.

2. БЪЛГАРИНЪТ НЕ Е МЪРЗЕЛИВ
100 процента от запитаните са страшно работливи и притежават изключително ценни умения във всички области, но кой знае защо никой не иска да ги наеме на работа и затова сега временно “работят над себе си” или пък са в завидното положение “сам съм си шев”. Ми така де, нема да им бачкат за некви смешни пари, ебаси. Пък и кой е луд да работи при живи родители?

3. БЪЛГАРИНЪТ НЕ Е НЕГРАМОТЕН
100 процента от запитаните владеят до съвършенство родната си реч “о, майна сладка”. Те знаят, че се пише “немога”, “незнам” и некфи такива не6та. Си4ки знае ме как се пи6ът тиа думи, несме малумни.

4. БЪЛГАРИНЪТ НЕ Е СЕКСУАЛНО НЕЗАДОВОЛЕН
Ако си мислите, че огромната полова потентност на българина е мит, пуснете във фейсбук снимка на някоя разголена женица с големи гърди. 100 процента от запитаните коментират с възклицания “ох, котьоооо”, “тая ако ми падне, ше я скъсам”, “такива пички изобщо не ги бавим, батенце” и т.н. Това показва, че българският мъж не само е звяр в леглото, който се съвъкуплява минимум по 5-6 часа на нощ, но му остават сили и за още подвизи във виртуалното пространство.

5. БЪЛГАРИНЪТ НЕ Е НЕВЪЗПИТАН
100 процента от запитаните са истински джентълмени и лейдита. Вежливи и внимателни са към непознатите. Никога не псуват, толерантни са към чуждото мнение. Обноските им са безупречни, особено когато се хранят. Изхвърлят боклука си само на предназначените за целта места – най-често през прозореца. България е страна, в която не може да видиш изхвърлен фас на улицата, или празна пластмасова бутилка от бира, или опаковка от вафла.

6. БЪЛГАРКИТЕ НЕ СА ЛЕСНИ
100 процента от запитаните жени са изключително недостъпни. Те никога не са правили секс с цел материална облага. За тях половото общуване е свещен акт, изграден върху духовното привличане. Говори се, че имало отделни единици, които правели свирки срещу подаръци от мола, но това е непотвърдена злонамерена информация. Никой не е виждал такива жени.
Българките са свенливи и държат на строгите патриархални ценности. Повечето от тях пазят девствеността си до сватбата.
Аналният секс е табу и нито една от запитаните не го е практикувала.

7. БЪЛГАРИНЪТ НЕ Е С ЛОША ХИГИЕНА
20 процента от запитаните се къпят по два пъти дневно, а останалите 80 процента по 3-4 пъти дневно. Да се чуди човек откъде идва тая тежка смрад на кисело в градския транспорт.

8. БЪЛГАРИНЪТ НЕ Е ЗАВИСТЛИВ
100 процента от запитаните са широкоскроени хора, които се радват на чуждия успех. Ако съседът им си купи нова кола, те се радват от сърце. Ако си купи нова къща – не могат да заспят от щастие и искрено му пожелават богатството му да се множи. За разлика от други народи, българите се отнасят с респект към успелите хора и никога не ги наричат с обидни имена.

9. БЪЛГАРИНЪТ НЕ Е ПРОСТ
100 процента от запитаните ценят изкуствата и познават в дълбочина цялостното творчество на Тони Стораро и Галена. Четат много, най-вече авторитетни медии като “Уикенд” и “Шок”. В домашните им библиотеки единствените книги са готварските, ма и тва си е литература, кво.

(от книгата "Български работи")

Тема "Вицове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: