Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Здравейте, имам питане относно смяната на стъклените прегради на терасата със стени от Итонг. Изчетох темите в раздела и имам питане: Задължително ли е закрепването на блокчето към стената по подобен начин или може и само с лепило:

http://www.xella.bg/html/bul/bg/ytong_m ... iessen.php

Според вас каква дебелина на блоковете Итонг е нормална за подобен случай?
Стените ще са високи около 2м - колкото е висок балкона и ще бъдат самостоятелни - няма да има ограждане на терасата. Просто стени отстрани на балкона в които ще има вградени въжета за простор и евентуално поставки за саксии...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не погледнах линка на производителя - по спомени, предлагат едни пластини.
НЕ МОЖЕ само с лепило.
Аз вграждам пръчки арматурно желязо - на принципа "каквото има подръка".
Като опънеш простира, колко му е да отлепи от стената.
Добре а защо може да се разчита на стена от тухли четворки/единички а не може на газобетона? Или проблема е в спойката от лепило а не от варовия разтвор?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз ли не разбирам въпроса или ти изобщо не схващаш за какво става дума??
Дали ще е от керамична тухла или от газобетонна тухла, новата стена трябва да е хваната за старата. Идеалният вариант е да се зида на зъб, но си има начини да не събаряш ъгъла на старата стена и да захванеш с пластини.
Какво всъщност питаш??
Може би не съм обяснил добре, но става дума за стена перпендикулярна на стената на балкона. Има едро пръскана външна мазилка. Отсрещната стена, тоест тази с парапета има винкели и между тях захванати панели вероятно бетон. Задачата е да се изгради преградна стена между парапета и задната стена на балкона. По-ясно без снимка...здраве му кажи.
От всички снимки които хората са поствали тук с подобни строежи не ми стана ясно как връзват преградната стена с парапета и обикновената стена. Но може би е толкова ясно, че никой не го споменава. Вече разбрах че трябва да слагам Г-образни планки за да се закрепят крайните блокове. А случайно да има яснота дали на всеки ред са тези планки и дали от двете страни? Защото когато стената излезе над парапета остава само задната стена на балкона да я крепи.

Тема "Закрепване на Итонг към стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: