Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
За защита на стомата от корозия се използва цименто-пъсъчен разтвор. Може ли едно циментово лепило като теракола да свърши същата работа?
Предварително благодаря.
Тани - модератор
Не мога да ти разбера въпроса? Определено ако искаш да си защитиш калника на колата не е подходящо :-D :-D :-D
velsi - Почетен майстор
Абе аз въпроса отдавна съм го разбрал, но чаках нкой по-разбираш да се изкаже. Проблема с корозията идва от въздуха и наличните в него кислород и водни пари. Стоманата, от която е направена арматурата, доколкото е защитена на 100% от влиянието на въздуха не би трябвало да корозира. А дали това е направено с бетон, с варово-циментна смес или с друго мисля, че няма чак толкова значение. А и теракола по принцип е цимент и пясък, но пясъка е кварцов. Той е с по-еднороден състав и по-ситен, което придава на този вид лепила по-добри качества. Допълнителните пластификатори също.
Ivan_Kurtev - специалист
Ами какво да ти кажа, въпросът ти е малко..... не малко а доста отворен .

Продуктовата гама на Вебер има 2 вида строителни лепила, които предпазват арматурата от корозия и още няколко саниращи мазилки.
Според мен повечето трябва да я предпазват от корозия ама знам ли ги....то не толкова самото лепило трябва да предпазва ами по-скоро не трябва да пропуска влагата, която разгражда арматурата....

уффф
Питай ГЕНАТА ...
emil_v r - майстор
Конкретизирай си още въпросът . Така отговорът може да бъде и да и не :-D

Тема "Защитават ли циментовите лепила стоманата от корозия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: