• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Minkov - специалист
Имаме спор с един приятел: коя стена е по-здрава - от газобетон 12.5 см или от гипсокартон 10 см? Между двата листа гипсокартон ще се монтира един П-образен вертикален винкел, захванат и в пода и в тавана.
Дължината на стената ще бъде 3.5m, тавана е висок 2.5m.
Предвижда се на стената да се монтират 3-4 рафта за разни джйнджурийкии и буркани със зимнина.
ebahti - майстор
и двете ще станат здрави-така че карай така както ти е по лесно и ефтино :wink:
PLOCHKATABG - специалист
И двете стени ще са здрави, ако се погледне от гледна точка на закрепване на евентуални рафтове и шкафове, газобетона е по добрия вариант.
Лично аз щях да го направя от тухли, а и изпълнението ще стане доста по бързо.
По здраво за какво?
Minkov - специалист
PLOCHKATABG написа:
... По здраво за какво?
За да смея да се облегна.
12 см е все пак!
Spokoiniq - майстор
Oткъм туршиите може да навиеш шперплат 1см,а ако не е много важно за визията и от другата.Става бомба, правил съм на една спалня преградна стена с картон откъм стаята(заради латекса), а към оформилата се гардеробна стая сложих шперплат, много по-лесно ми беше с монтажа на джаджите в гардероба.
eddie_92 - напреднал
Minkov написа:
PLOCHKATABG написа:
... По здраво за какво?
За да смея да се облегна.
12 см е все пак!
Тогава внимавай как се облягаш на вътрешните стени във вас... току-виж взела та паднала къщурата... :-D И с итонг и с гипсокашон става здраво, стига да са изпълнени правилно. Щом ще е за рафтове стената, как мислиш ще ги закрепиш към гипсокартона? Освен да пуснеш профили в конструкцията му специално за целта и после за тях да захванеш рафтовете... Не се занимавай с друго, ами праскай един Итонг и си готов!
stivemaster - майстор
Абе човека е написал какво мисли да прави ама.... Това със зимнините дори и да сложиш обаче този винкел колега не е препоръчително. За да овесиш такъв стелаж според мен сложи или СОП 100/50/4 - 2 или 3 броя според дължината на стелажа или за още по големи тежести вече UPN 100.
А за тези които ти предлагат газобетона няма да дойдат да ти държат стелажа бъди сигурен.
ivanovrg - специалист
направи си стената с гипсокартон
там където ще се закачат тези тежести постави дървени греди във вътрешността на стената
гредите да са същата широчина и дължина като профилите и да влизат в долния и горния профил
така ако си ползвал профил и греда 10см мисля,че ще можеш да закачиш доста тежки стелажи
за да избегнеш голямо измятане на гредите прехвани по един профил от двете страни на гредата
правил съм такова нещо и стана доста здраво
comunikator - специалист
Направи си я с гипсокартон и си я гледай,но не се Облягай!!!
Направи си я с газобетон - гледай я ,а ако искаш и се облягай :lol:
inspo - майстор
Още някой няма ли да се изкаже по темата от 2010 година .... :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Коя стена е по-здрава - от газобетон или от гипсокартон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: