• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
kojota - напреднал
Реших да си изидам терасата сам , щото ми писна да чакам да се освопбодят майстори , а и цените които ми обявяват не ми харесаха .
До колкото разбрах ютонга се лепи с теракол . Между парапета и ютонга ще залепя изолация - нея пак с теракол . От едната страна обаче където хранича с комшията тои е напражол едни ламарини и там изопацията незнам с какво да я залепя за ламарината - с монтажна пяна ще стане ли ?!

Въпроса ми е какво да лепя изолацията за ламарината ?!
masteradmin - майстор
Тераса хол

Затваряне тераса

Ако отидеш на търси и напишеш тераса ще излязат още много теми.
kojota - напреднал
Ето до къде стигнах но имам притеснения за продължението, трябва да изграда джа "колонки" от ютонг от двете страни , но ме притеснява стабилноста им , даите съвети как мога да ги укрепя . Аз мислех да взема арнатура 8 мм да оравя дупки в ютонга и да ги нанизвам ?!

Прикачен файл

DSCF3886.JPG
DSCF3886.JPG (80.71 KиБ) Видяна 11205 пъти

Прикачен файл

DSCF3887.JPG
DSCF3887.JPG (36.22 KиБ) Видяна 11205 пъти
velsi - Почетен майстор
Да, става така. Ако имаш възможност да дупчиш стената (подходящ инструмент) можеш да сложиш и напречни железа в съществуващата стена.
kojota - напреднал
Ами от едната страна ще мога да сложа и напречни, но от другата ( там където се вижда зелената излолациа) немога защото , там комшичта си е правил неговата тераса с ламарина . надявам се да стане само с вертикални , мисля да са по около 10 см , и да влизат по 5 в едната тухличка и 5 в другата , а най отгоре понеже нама да мога ще сложа пяна между горната тераса и последното блокче . Така си ги представям нещата - ако бъркам - казвайте, че тези процедури са ми далечни !?

Благодаря !
velsi - Почетен майстор
За завършване на терасата отгоре ти препоръчвам да сложиш задължително козирка. Ние слагаме алуминиева подпрозоречна дъска, но ако този вариант ти се вижда скъп може и с обикновена поцинкована ламарина. Първия вариант е по-добър, защото профила е идеален за целта, а алуминия е на практика вечен.

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (189.88 KиБ) Видяна 11188 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (178.01 KиБ) Видяна 11187 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (166.74 KиБ) Видяна 11187 пъти
kojota - напреднал
Незнам за скъп , но от горната тераса има един доста голям зъб който няма да ми позволи може би?! Или това мога да го сложа и зад него , по принцип - как се прави зидарията която е над прозореца на показаната от теб снимка ?! И аз си мислех дограмата да стига до горната тераса - като отгоре има така наречения уширител за да мога да си напраявя и окачен таван - понеже горната тераса не е затворена и се опасявам от конденз?!

Прикачен файл

DSCF3890.JPG
DSCF3890.JPG (27.1 KиБ) Видяна 11182 пъти
kojota - напреднал
Понеже почетох тук в секцията разни теми , дали ще мога ютонг с дебелина 10 см , да го срежа и на височина 10 см и да го залепя за тавана с теракол ?!Така отвора за прозорец ще ми стане с височина 153см а аз искам прозорец 150 и мисля че ще е перфектно. Та мога ли да ги лепна тез парчета като ги подпра с нещо докато изъхне , или трябва като един от колегите да слагам винкел под тях - и ако трябва да слагам винкел ако е дълъг 3 мерта ще има ли някакъв проблем откъм овисване ?!
velsi - Почетен майстор
Подпрозоречния профил има такава форма, че спокойно заобикаля въпросния "зъб", а и си има необходимия наклон. На моята снимка също има зъб, но не се вижда, защото профила го закрива. Хванат е с дюбели в бетона на тавана.
На моята снимка пространството над дограмата е отлят бетонен пояс. Нещо като щурц или трегер. Как ще се нарече няма значение. Виждал съм изпълнение и с дървена греда. Може и да се залепят блокчетата както ти мислиш. Смятам, че ще стане, но другите начини са по-правилни. Ако се спреш на варианта винкел нищо не ти пречи с няколко дюбела да го захванеш към тавана за да не увисва. Макар, че то няма да е точно винкел, а някакъв по-масивен П-образен профил и такава опасност (от провисване) едва ли ще има.
Чудесна тема! И ние май ще зидаме сами, защото майстора ни иска над 1000лв. само за труд и не можем да си го позволим.
Искам да попитам - как да направим стените прави - ако пуснем няколко винкела под прав ъгъл и ги използваме като водачи ще стане ли?
  • 1
  • 2

Тема "Ще зидам терасата сам ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: