• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
https://www.youtube.com/watch?v=KF3wnvY ... e=youtu.be
Това е филмчето, звучащо истинско. Мисля че, Egomen66 го постна.
Има и доста текст като за hidrazin :-)))
hidrazin - майстор
Мисля че това обяснява всичко. :-D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2Rnmz46pKI0[/youtube]
:partyman:
egomen66 - майстор
hidrazin написа:
Мисля че това обяснява всичко. :-D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2Rnmz46pKI0[/youtube]
:partyman:
Във другите клипове подсказваше с времето.... на този не. :-D 6.40.... :rock:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Благодаря, е-66, времето е ценно :-)))
infomar
Отново търсих и не намерих информация колко тона отпадъци общо са изнесли от мястото. Останах с впечатление, че явно бетонът е станал на прах и се е разстилал по околните улици а металът е останал на мястото... и нищо не се е изпарило. Някой хора казват, че дадените предположения и в двете филмчета са явна заблуда и машинация с нищо вярно като фактология.
Кулите близнаци са направени от 200 000 тона стомана, 350 000 кубически метра бетон, 103 асансьора, 43600 прозорци и 60 000 тона охлаждащо оборудване. Основата на всяка кула е 26 на 40 метра, включвайки 47 колони – 90 на 40 см дебелина.

Всяка от двете сгради представлява 2 небостъргача – вътрешен и външен. Вътрешният е изграден като плетеница от стотици заварени един за друг стоманени носещи пръти, а вътрешният – същото устойчиво ядро от стоманобетон. Именно фасадата е проектирана така, че да поема по-голямата част от неблагоприятните метеорологични условия като силен или ураганен вятър. Изградени са така, че да издържат и на бомби, и на удари от самолет, дори едновременно на щорм и сблъсък с Боинг 707, натоварен до краен предел и с пълен резервоар.

п,с,
Ако всичко беше така, демократичното американско правителство щеше да публикува целият доклад от разследванията , а не да го крие. Опитваме се да предположим КАКВО КРИЕ американското правителство.
Относно дали са намерили паспорт на един от терористите... то медиите казаха, че са намерили :rolleyes: . Подобен паспорт намериха и след атентата в Сарафово... ако си спомняте :?
Последна промяна от infomar на вт яну 19, 2016 11:03 am, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Никой не публикува по света пълните доклада на такива комисии,разследващи атентати. Винаги в тях има неща,които са интересни за бъдещите терористи-данни,схеми и подробности! От там благодарение на разни "професори" и специалисти започват конспиративните теории. А това,че при строежа са използвани определено количество желязо и бетон-и то предполагам е с точност 10-на процента.Още по-малко пък може да се измери количеството на изнесените материали. Във всички тях,преди да се предадат за преработка,са ги проверявали за останки на хора!
egomen66 - майстор
Изтеглете си този филм , на Оливър Стоун , за Джордж Буш..."W" , ако не сте го гледали. Има доста интересни позиции и гледни точки , от управлението на Джордж Буш. :partyman:



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=POaM3wixn1k[/youtube]
profesionalist_wood - майстор
hidrazin написа:
Гледайте сега, реално хич не ми дреме кой го е турнал на ФАЩ - терористите или те самите (тези с костюмите).
Заиграх се с темата заради "изчезналите" 500 000 тона матриал.
Но пък не мога да подмина и пренебрегна някои факти и то съзнавайки че ще налея нафта в огъня. :-D
Първо - сградите са били купени няколко месеца преди инцидента и са били ЗАСТРАХОВАНИ. По спомен преди продажбата не са били застраховани. :?
Второ - за тези с изчезващия и превръщаш се в прах бетон - ще ги помоля за помощ.
Гледайки филм за строежа на кулите ми се набиха в очите някои неща.
- Бетона е много рядък - като чорба. Всеки знае че това води до намаляване якостните качества на бетона.
- В този откъс дето наливат бетон на ламаринените листове не си личи да има никаква арматура - нещо като армировъчна мрежа.
Онези маат с лопатите и нищо не им пречи да прехвърлят бетона. Ако имаше мрежа, нямаше да могат така.
Ако съм на прав път - бетона е рядък и няма армировка, то плочите на етажите са били направени почти само от пясък и баластра.
Никакъв бетон не било и се е държало само от армираните метални листове отдолу.
Тогава няма никакъв проблем това "нещо" да се превърне в прах и пепел след като ламарините поддадат.
Ще помоля и други да погледнат след 9.40 минути. Може и да бъркам. :?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Jwc49cZKunQ[/youtube]
:partyman:
Абсолютни глупости. Спомни си за самолета през 2012г дето се разби в двуетажна сграда и не се срути в Лагос,Нигерия строен от нашите ГУСВ и Главболгарстрой :-D
kozl - майстор
Аз па помна какво количество бетон и желязо видях да се влага в пети блок на АЕЦ, за да издържи директен удар на самолет.
Тука прочетох теории за пожара и как самолетното гориво не може да нагрее метала до точка на загуба на устойчивост. Да аз опит с пожари нямам и не искам да имам. Достатъчно ми е това де съм видял.
В Сливен се запали цистерна с гориво. Пожарните обливаха съседните цистерни, за да не се запалят и те. На запаленото гасене няма - горя докато имаше какво да гори. Пламък почити не видяхме, защото всичко наоколо беше гъст дим. Пратиха ни с лопати и кирки да гасим пожара, а ние не можахме да го доближим, поради горещина и дим.
nikolovvd - майстор
kozl написа:
Аз па помна какво количество бетон и желязо видях да се влага в пети блок на АЕЦ, за да издържи директен удар на самолет.
И ти ли си бил там. Аз изкарах 2 пъти по един месец студентска бригада, когото качваха купола на пети блок.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20

Тема "Нова версия за 11.09" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: