• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 31
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
Тани - модератор
tgv написа:
Колега ЕЛЕМЕНТАЛ, какъв е ВЪПРОСЪТ?
Не ми се четат заключения!
Ето един въпрос , който се каня да ти задам от известно време, но все забравям!
Понеже съвестно отговори на всички въпроси в тази тема се надявам , че няма да направиш изключение и за този . Благодаря ти предварително!
Тани написа:
Тани написа:
tgv написа:
Колега Тани, мисля че за този месец не си позволих да обидя директно никой от този Форум. Просто така съм възпитан. Отстоявах си собствената Теза и мисля че я доказах. Битката беше неравностойностна но донякъде справедлива, според Вашите разбираниия. Дали съм сътворил Нагревателя Чудо, това ще е спорен въпрос още дълго време. Но това което разбрахте е, че има друг вид енергия за която само сте предполалагали че съществува, и е играла важна роля във вашия живот.
В всеки мой пост съм се опитвал да давам важна информациия. Дойдох неразбран и си отидох неразбран.
От храстите отдавна не изкачат Зайци! :)

Е ТА НАЗОВИ Я ТАЗИ ЕНЕРГИЯ СЪС ИСТИНСКОТО И ИМЕ ДЕ ! ОТ ПЪРВАТА СТРАНИЦА ТИ СЕ МОЛИМ! КАКВО ДОКАЗА- И ТОВА ТЕ ПОПИТАХ И ТЕ ПОМОЛИХ ДА ОБОБЩИШ.Е ТОВА АКО НЕ Е ОБИДА И ПОДИГРАВКА С НАС - ВЕЧЕ 13 СТРАНИЦИ ШИКАЛКАВЕНЕ


ПП Последен опит да ти помогна!

Загрей утре 10 литра вода със 30, 40 или колкото искаш градуса и засечи с ЕЛЕКТРОМЕРА колко електричество е изразходвано!
Това не е ли достатъчно конкретен въпрос???
torbalan - Дървен философ
Тани, прекалено рационално мислиш...

въпроса е "Къде е психиатъра?" :)
tgv - специалист
Колега Тани, какъв е въпроса? Ако може Без цитати!
Торбаланчо, нали знаеш че си ми симпатичен. Не прекалявай!
Абе пичове, седя ви диван чепраз и не можете да зададете един въпрос.
Последна промяна от tgv на ср яну 18, 2012 1:24 am, променено общо 1 път.
Тани - модератор
1.Е ТА НАЗОВИ Я ТАЗИ ЕНЕРГИЯ СЪС ИСТИНСКОТО И ИМЕ ДЕ ? ОТ ПЪРВАТА СТРАНИЦА ТИ СЕ МОЛИМ!

2.КАКВО ДОКАЗА- И ТОВА ТЕ ПОПИТАХ И ТЕ ПОМОЛИХ ДА ОБОБЩИШ?
tgv - специалист
Колега Тани, първия въпрос едвам ти се откъсна от Устата.Не са ли те учили на Уважителна форма?
Тани ще ти кажа един гяволък! Когато се жених трябваше да назова Тъща си Майко. По старите разбирания. 15год. ме манипулираше, докато успях да изляза от това блато.
Последна промяна от tgv на ср яну 18, 2012 1:34 am, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Да благодаря ти за изчерпателните отговори както винаги! Вече 13 страници все отговаряш , отговаряш....
ELEMENTAL - специалист
Колега tgv, не ми е ясно какво толкова ви обърква.В мненията ми до момента има 2 основни акцента.
Първия е приблизителното определяне на капацитета на "кондензатора" във вашето у-во (на базата на оскъдните данни предоставени от вас).Вие бяхте този, който твърдеше (на предните страници), че точно този капацитет играе огромна роля и, че точно наличието му и свързаните с него реактивни токове обуславят КПД над 1.Оказва се, обаче, че капацитета е с много малка стойност и влиянието му е нищожно(поне според съществуващите физични закони).
Втория акцент включваше апел, а именно най-сетне да се спрете на една теория и да я подкрепите с необходимите теоритични и експериментални резултати.
Да, наистина много са объркващи думите ми.Не искам да се заяждам с вас, но следващия път четете целия пост, а не само по буква от ред!
Желая на вас и на всички "съфорумци" лека, и спокойна нощ!
tgv - специалист
Колега Елементал, какво не Ви е ясно? Мисля че съм се изразил ясно. Капацитета се определя от концентрацията на електролита. Не сте ли виждали електролитни поляризирани кондензатори с различни капацитети? Даже започнахте да ставате наивни. Май това си е лекция. И щом е лекция, ще Ви дам сламка.
Ако сте лепили платки, и сте обърнали поляритета на кондензатора, какъв е ефекта от обърнатия кондензатор?
Последна промяна от tgv на ср яну 18, 2012 1:56 am, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Аз съм "лепил" платки и мога да ти гарантирам , че нищо няма да се промени като завъртиш кондензатора , защото най-елементарно тока в мрежата сменя посоката си 50 пъти в секунда!
tgv - специалист
И като обърнеш поляритета, какво става?
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 31

Тема "ЕЛЕКТРОДНО - ЕЛЕКТРОЛИТНО ОТОПЛЕНИЕ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: