• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 20
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
8180 - майстор
infomar
http://diagnosa.net/diagnosite-mi/5596
Тук ако изключим някой "изхвърляния" има интересна информация за тази сграда...

А бе как мога да вярвам на държава, затворила си очите пред информацията за Пърл Харбър - нападението на японците, само и само да насъскат чрез последващите жертви американският народ във войната. :?
hidrazin - майстор
Малко да разпаля страстите. Това от вчера - дИмократична Америка. Свобода на словото, дрън, брън, бля, бля ...
Ходят и мислят като марионетки. :-D Шопари натъпкани с ГМО, хамбургери и мазни понички. :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0A6JXr2OJJY[/youtube]
:partyman:
infomar
hidrazin написа:
Малко да разпаля страстите. Това от вчера - дИмократична Америка. Свобода на словото, дрън, брън, бля, бля ...
Ходят и мислят като марионетки. :-D Шопари натъпкани с ГМО, хамбургери и мазни понички. :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0A6JXr2OJJY[/youtube]
:partyman:

Ха...ха...ха...... това е върхът на амИриканската дИмокрация..... а някой се чудят що се правят фалшиви филмчета. :lol: :lol: :lol: :lol:

п.с.
Така става и с нашата история в момента..... :?
angelfilev - специалист
infomar написа:


Ха...ха...ха...... това е върхът на амИриканската дИмокрация..... а някой се чудят що се правят фалшиви филмчета. :lol: :lol: :lol: :lol:

п.с.
Така става и с нашата история в момента..... :?
Дай няколко примера, че от доста време не следя и сигурно пропускам нещата.

п.п. Не забравяй да си покажеш източниците за да ги проверим! :)
infomar
angelfilev написа:
infomar написа:


Ха...ха...ха...... това е върхът на амИриканската дИмокрация..... а някой се чудят що се правят фалшиви филмчета. :lol: :lol: :lol: :lol:

п.с.
Така става и с нашата история в момента..... :?
Дай няколко примера, че от доста време не следя и сигурно пропускам нещата.

п.п. Не забравяй да си покажеш източниците за да ги проверим! :)

Аз пък ще очаквам от теб да ми покажеш/докажеш, че никой не прави опити за подмяна на нашата история, но в някоя нова тема пусната от теб...

п.п. Не забравяй да си покажеш източниците за да ги проверим!
Моята теза се подкрепя с мнооого примери които се дават постоянно в интернет от обикновени българи.


Темата не е за българска история и опитите ти да я разводниш са класически при неудобни теми.
angelfilev - специалист
infomar написа:
angelfilev написа:

Дай няколко примера, че от доста време не следя и сигурно пропускам нещата.

п.п. Не забравяй да си покажеш източниците за да ги проверим! :)

Аз пък ще очаквам от теб да ми покажеш/докажеш, че никой не прави опити за подмяна на нашата история, но в някоя нова тема пусната от теб...

п.п. Не забравяй да си покажеш източниците за да ги проверим!
Моята теза се подкрепя с мнооого примери които се дават постоянно в интернет от обикновени българи.


Темата не е за българска история и опитите ти да я разводниш са класически при неудобни теми.
Хайде да започнем с червеното. Като темата ти не е за българска история защо точно ти намесваш българска история с високопарни твърдения, които не се способен да защитиш?

Защитата на тезата ти е като за идиоти и малоумници защото "...мнооого примери които се дават постоянно в интернет от обикновени българи." нищо не означава докато не видим тези примери и от кого.

Аз нямам никакъв зор да отварям предлагани ми от теб теми, а ти си длъжен да докажеш, че не си клеветник и дърдорко.
infomar
angelfilev написа:
infomar написа:
angelfilev написа:
Дай няколко примера, че от доста време не следя и сигурно пропускам нещата.
п.п. Не забравяй да си покажеш източниците за да ги проверим! :)
Аз пък ще очаквам от теб да ми покажеш/докажеш, че никой не прави опити за подмяна на нашата история, но в някоя нова тема пусната от теб...
п.п. Не забравяй да си покажеш източниците за да ги проверим!
Моята теза се подкрепя с мнооого примери които се дават постоянно в интернет от обикновени българи.
Темата не е за българска история и опитите ти да я разводниш са класически при неудобни теми.
Хайде да започнем с червеното. Като темата ти не е за българска история защо точно ти намесваш българска история с високопарни твърдения, които не се способен да защитиш?
Защитата на тезата ти е като за идиоти и малоумници защото "...мнооого примери които се дават постоянно в интернет от обикновени българи." нищо не означава докато не видим тези примери и от кого.
Аз нямам никакъв зор да отварям предлагани ми от теб теми, а ти си длъжен да докажеш, че не си клеветник и дърдорко.

Господа, извинявам се за отклонението от темата, но всички ли сте съгласни с горепосоченият господин "angelfilev", че у нас в учебниците не се опитва да се промени историята ни?

Ще започна с подмяната на ТУРСКОТО РОБСТВО с присъствие.....

Явно г-н "angelfilev" не е бил в Батак, Перущица, Копривщица, Карлово, Калофер? Не е чувал за зверските кланета, избиването на българите, за еничарите, за кръвния данък, за зверствата и страха в които са живели българите. Това явно според него и авторите на учебника е „споделяне на обичаи“.

Изображение

В урока за цар Симеон Велики на 48 стр. ще научите, че „Цар Симеон водил продължителни войни с Византия, но те не оставили трайни следи в българското минало“. Защо в такъв случай са го наричали Симеон Велики не става ясно. Последният български цар Иван Шишман от Второто Българско царство пък въобще не е споменат дори и с една дума.

Как е представено Освобождението на България в учебниците:
Учебник за четвърти клас по „Човекът и обществото“ (бивше „Родинознание“), 2011 г., стр. 54, урокът се казва „Княжество България“ - ето какво пише в него: „Усилията на българите за освобождение завършили с успех с победата на Русия във войната срещу Османската империя (1877 – 1878). Българските опълченци участвали в най-тежките сражения на руската армия.“ Няма отделен урок за Освобождението. Има всичко на всичко два реда. Толкоз…

Особено покъртително е описано залавянето и обесването на Левски. Цитатът в този урок на стр. 66 гласи:
„Той създал комитети за подготовка на общо въстание… но ПОЛИЦИЯТА заловила Апостола и съдът го осъдил на смърт. Присъдата била изпълнена в покрайнините на София“.
По въпроса толкова, обесването не е споменато… Срещу кого и защо е въстанието, обаче е тайна за децата, не става ясно как е изпълнена присъдата, а обесването на Дякона Левски въобще отсъства от урока. Така третокласниците остават с впечатлението, че присъдата на Апостола е съвсем справедлива и заслужена.
И ако това ви звучи скандално, почакайте да стигнете до страница 68, където е описано Априлското въстание. От там ще научите новината, че въстанието е съпроводено с протести в САЩ!!! Да, няма грешка – Америка се вдигнала на протест! Ето и точния цитат:

„Хората в Западна Европа и Съединените щати протестирали срещу султанската власт“ .

Изображение



Относно хвърлянето на атомни бомби от САЩ върху Хирошима, пък са написали:

Изображение
От тези три изречения излиза, че при бомбардировката на японския град Хирошима са загинали... американци. Няма нито дума за изпарилите се от атомния взрив за минути стотици хиляди японци. Всички въпроси са логични?

Учебник по история за трети клас разбуни духовете последните седмици. В него децата се учат, че Левски е заловен от "полицаи", а не от заптиета, а управлението на цар Симеон Велики и неговите войни с Византия не са оставили трайни следи в българската история.

Група историци нарекоха това "поредния публичен скандал, след който бе даден израз на дълбоко недоволство на огромна част от българското общество от съдържанието и внушенията на някои учебници по история на България".

http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo ... te-6021854

Кметове при Борисов: Спрете подмяната на историята.
http://kanal3.bg/news/24968-Kmetove-pri ... istoriyata

Протестна подписка срещу опитите да се подменят исторически факти в учебниците
http://news.bnt.bg/bg/a/kalofer

Писна ми от примери.....
Проверявай... нали си ПРОВЕРЯВАЩ.

Това ще ти е достатъчно......


Господин "angelfilev", ще ви попитам, коя НПО ви плаща или да не сте член на Хелзинският комитет или работите в посолството на САЩ, или си някой проверяваш...... или нарочно искате да компрометирате темата, защото много ви боли. Аз нямам ли право на собствено мнение и трябва ли да приема твоето на вяра? Аз споделям мнението си и търся факти в негова подкрепа или опровержение. Такива като мен ли наричаш клеветници и дърдорковци? Аз пък тези като теб, които не виждат проблем в подмяната на историята наричам ........ родоотстъпници.
Подозирам, че намесата ти е провокативна, с цел опорочаване на темата и се съгласих да ти отговоря понеже явно не се справяш с търсачката в интернет... "младо момче... кВо да го праИш, мисли само за оная работа".

Още веднъж се извинявам за отклонението от темата.


Та да се върнем на темата ..... за сграда 7 всички сведения водят до събарянето и от властите. Ако някой има противна информация, да я сподели.
gogo7777 - майстор
Я по-добре кажи кога ти туриха чипа /ако изобщо знаеш де/ и ква ти е целта да пишеш идиотизми по форумите. :)
hidrazin - майстор
gogo7777 написа:
Я по-добре кажи кога ти туриха чипа ...
Соррри ама ти СИ СЕ РОДИЛ с чип ... явно. Оперативното премахване ще е трудно, но не и невъзможно.
Махаш главата и всичко е О.К. както казват "братята" хамерикански ге...ове. :-D
Лошо е когато нямаш неоспорими твърдения като оня платения продажник.
:partyman:
P.S, Честно казано не мислех че си толкова зле с ... всичко.
Моите съболезнования!!!
P.S.2 Между другото, който иска да гледа филмчетата на National Geographic за 11.09. с българско аудио, може да ги изтегли от тези хешове.
3abe6a91e96119ba666ca6567b298190ed11102d
87cc0d341b54e6a85848a5f344e7baa04d0789c6
fda05b69138cae7f74106de1581db36a7022e7e0
Приятно гледане!!!
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 20

Тема "Нова версия за 11.09" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: