• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
hidrazin - майстор
чет мар 28, 2024 9:15 pmbigdragon написа:
Deadweight 3217 tons
Length 89 m
Breadth 12 m
Engine power 750 KW


Deadweight 116851 tons
Length 299 m
Breadth 48 m
Engine power 41480 KW
Едва ме нави. Ама на мен ми е през ... нали знаеш коя работа?
Е добре де, цялата територия България не разбра че 90-мтерово Джелязо ще се бухне в брега и след ЧАСОВЕ отклонение от курса.
Това какво променя? Нашата мила територия не е открила 90-метрово джелязо а не надуваема лодка от Кауфланд...

Прикачен файл:
US самолетоносач.png
US самолетоносач.png (120.89 KиБ) Видяна 237 пъти

:partyman:
P.S. Гущер, търси телето под някоя крава. Не под вола... :-D
Киррил - специалист
чет мар 28, 2024 9:47 pmbigdragon написа:
чет мар 28, 2024 9:42 pmКиррил написа:
...първото обезточване до удара изминават не минута или две, а само 43 секунди.
Лъжат за времето. Вижте горното видео.
...
А да забелязваш, че скороста но възпроизвеждане на клипа ти не е нормална :?:

Ето ти го с нормална скорост:
На това видео времето от началото на обезточването до сблъсъка излиза 4 минути.

Не знам. Обикновено скоростта на възпроизвеждания по стандарт за да няма обърквания се приема за нормално време в минути и секунди при позиция "1", а не при тази позиция всяко видео да е с различна скорост.
Преценяйки визуално скоростта, съм склонен да приема, че първото видео с видимо по-голямата скорост на кораба е по-реалистично. Няма как при 17 км/час скоростта да е толкова бавна, колкото в последното, а и времето по него излиза 4 минути.
Според това видео от удара в "делфина" и рязката промяна на посоката на движение на 90гр. до сблъсъка изминават две минути 120 секунди, което е прекалено много за изминаване на 100 метра при 4,11 м/с. При първото време е около 20 секунди, което е по-реалистично.
Ако приемем, че второто видео е вярното, то едва след удара (на 100 метра от моста) е отдадена котвата и руля на ляво... :-D

Според вас, Тубата на всяко поставено видео с различна скорост ли показва кадрите при опция "1 - обичайна" при 480 кадъра ?? Защо има подобна разлика и къде е истината?
Chefo77 - майстор
Гледайте лампичките, които мигат бре, хора. Поне 5 са и не си променят интервалите през целия клип.
Киррил - специалист
Има голяма разлика в информацията между това което обявяват местните власти, корабната администрация и различно скоростно възпроизвеждане на клиповете. Разлика във времената, и предприетите действия. Явно се крият неща или не са така както казват с цел намаляване на застраховката която ще се изплаща.
Според мен, видеото от Драго е с вярната скорост на възпроизвеждане.
На първото видео автомобили и камиони се движат прекалено бързо сякаш.
Киррил - специалист
Да не останем назад:
Не се е мерил достатъчно добре.
Да питам дали екипажът е от украинци? Те в момента са най-евтината работна ръка по българските кораби. Няма кораб без да са около 30% и нагоре от екипажа.

Седемнадесет души пострадаха, когато български круизен кораб се удари в бетонна стена на шлюз на река Дунав в северния австрийски град Ашах ан дер Донау. Корабът не е успял да маневрира в продължение от няколко минути и по неизвестна причина се е блъснал в бетонната стена на шлюз. Това е станало през изминалата нощ, съобщи местната полиция, предаде австрийската агенция АПА.

11 души от пострадалите са откарани в болница.

Около 160 пътници са били на борда на кораба, пътуващ от провинция Бавария, в Германия, по посока на австрийския град Линц, съобщи говорител на полицията в близкия град Ефердинг.
https://fakti.bg/world/869272-incident- ... -v-bolnica
Andri01 - майстор
На кораба в Балтимор екипажа е бил изцяло от индийци. Капитана - украинеца е слязал от кораба още на 19.02. Сега до колко са били компетенти- божа работа. Аз и много от колегите ми не сме особено очаровани от индийските екипажи с които сме пътували. Но все пак има и аварии,които могат да стъжнят живота и на най-добрите екипажи.
hidrazin - майстор
Абе на на тоя мост в Балтимор дето го бутна кораба къде му е ЖП линията? :?
:partyman:
Djack - специалист
съб мар 30, 2024 7:34 pmhidrazin написа:
Абе на на тоя мост в Балтимор дето го бутна кораба къде му е ЖП линията? :?
:partyman:
То тоя слух го пусна Байдън, ама после се оказа, че няма!
hidrazin - майстор
съб мар 30, 2024 8:03 pmDjack написа:
То тоя слух го пусна Байдън, ама после се оказа, че няма!
А рекох си че нещо съм пропуснал или не съм разбрал добре.
Ма Бай Дън в прав текст каза че много пъти е минавал по моста с влак и кола...




съб мар 30, 2024 2:22 pmAndri01 написа:
Аз и много от колегите ми не сме особено очаровани от индийските екипажи с които сме пътували.
Първо - говори само и единствено в минало време - не сте били очаровани.
Второ - никой, никога и за нищо не се интересувал от твоето мнение.
Иначе щеше да е голяма излагация за интересуващият се...
:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Един мост по-малко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: