• 1
  • 2
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
Готин, но стар и изтъркан лаф, който вече не работи в Китай.
hidrazin - майстор
Акъла е обратно пропорционален не само на височината на индивида (по задълбочени научни изследвания :-D ) ами във висша степен на финансовото състояние на индивида.
Изключвам медицински проблеми, зависимости от дрога и алкохол, и разбира се редките изключения от правилото които в макро-статистиката винаги съществуват но не се отчитат... :)
:partyman:
bigdragon - майстор
Ние сме една от малкото нации, които имат израз от вида - "Акъл не ща, пари ми дай"...
Последна промяна от bigdragon на пет апр 19, 2024 8:06 am, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
И у наше село го правят тоя номер. ДЪЖД
MamaMy - майстор
То това със сребърният йодид не е нещо ново. Бях малък когато за пръв път чух за доене на облаци с този химикал. Арабелите обаче използвали сол. Вярно, че не казаха каква точно. Може да е същото.
ESPACE - майстор
Не мисля че това в Дубай е в следствие на "засяването". Просто си е климатична аномалия.
Aрабите са започнали от 90-те да го правят засяването. А в сегашната ситуация дъждовете бяха прогнозирани няколко дни предварително и засегнаха целия регион от Бахрейн до Оман
Последна промяна от ESPACE на пет апр 19, 2024 11:10 am, променено общо 1 път.
MamaMy - майстор
Като нищо може да са предобрили технологията и да са зобнали повече от мерак да имат вода. Там това е много важно. е или поне беше. Сега вече искат да няма вода :lol:
ESPACE - майстор
Няма как да извлечеш нещо от нищо. Няма как и да закараш принудително дъждовни облаци. Отвори картата и виж засегнатия регион. Огромен е. Та ако я няма влагата пръскай колкото си искаш, все тая. А ако я има в такива количества от какъв зор да пръскаш?
hidrazin - майстор
пет апр 19, 2024 10:55 amMamaMy написа:
То това със сребърният йодид не е нещо ново.
Него го използват основно в борбата с градушките.
:partyman:
zz_stefanov - майстор
В някаква статия четох че ползвали калиев хлорид. Дали е от значение каква е солта не се споменава.
  • 1
  • 2

Тема "ОАЕ си засява облаци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: