Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Ти си преценяш, вземи това за 30 и сподели тук после как се представя. :yawinkle:
С фрезата ще тръгнеш по моя път, от където се връщам. :-D

Прикачен файл

viber_изображение_2022-09-01_22-36-17-383.jpg
чет сеп 01, 2022 10:33 pmZEDYCUS написа:
Ти си преценяш, вземи това за 30 и сподели тук после как се представя. :yawinkle:
С фрезата ще тръгнеш по моя път, от където се връщам. :-D
Твоето върши ли работа?
Ако става и онова от продавалника ще е годно.
brum - майстор
От Алиекспрес-a преди време взех шаблон дето става за доста дргуи работи освен за минификс. Цена по спомен около 100лв. Голямо, алуминиево, със стяги за фиксиране към детайла като се дупчи, с регулиране на разстоянието до отворите, със сменяеми вложки на всичките отвори. Имам вложки за 4,5,6,7,8,10мм.

Ползвал съм го за минификс, за водач при сглобки с евровинт и дибли, за центриране на отвори по среза. От както го има няма ни един шкаф/гардероб да съм сглобил без него. Много удобен и универсален шаблон. Та тая пластмаска дето е 100лв е безумие.

И като става дума за шаблони - малко извън темата, но се родих откакто почнах да си ги печатам на 3D принтера. Монтажа на панти никога не ми е бил толкова прецизен. Цепя милиметъра на две като става дума за отстояние от отвора на пантата до края на плоскостта. При това с прост винтоверт с две скорости и малки стяги.

Инструмента е този - https://www.aliexpress.com/item/32884945896.html.

Прикачен файл

1.jpg
Хм, шаблон за дибли за 15 лв. с доставката... но няма да ми свърши работа за минификс.
miliad - майстор
Винтчо, нито това за 15 лв става за нещо, нито оня на Хетих става. Пари трябват за качествен шаблон.
ZEDYCUS - майстор
Тоя на тетих ползвал ли си го? Ползвам го редовно, но пробивам отвора 15мм на бормашина с регулируем плот за точно разстояние, не като на клипа да белязват с бургия. Никви проблеми нямам при монтажа.
Кажи кой е качествен за теб, да почерпим инфо. :partyman:
miliad - майстор
пет сеп 02, 2022 2:23 pmZEDYCUS написа:
Тоя на тетих ползвал ли си го? Ползвам го редовно, но пробивам отвора 15мм на бормашина с регулируем плот за точно разстояние, не като на клипа да белязват с бургия. Никви проблеми нямам при монтажа.
Кажи кой е качествен за теб, да почерпим инфо. :partyman:
Имам го. Отдавна му счупих пластмасовите изравнителни зъбчета. Ползвам го само когато ми се наложи да правя нещо на място при монтаж. Не разчитам на прецизност при него.
Имах и диблачката за 15 лв. Замина в кофата веднага след първата проба :) .

Тема "Шаблон за минификс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: