Всичко за дърводелството
Здравейте, проблема ми е с един гардероб. По конкретно с вратите му...Лявото крило на гардероба, разстоянието между вратите е доста добре (даже малко в повечко, естествено с регулирането го нагласям както трябва да е), но проблема е в дясното крило.. разстоянието между вратите е доста малко (в долния край опират леко). От регулироването са прибрани максимално на вътре и са равни (не е долния край по напред, задния по назад и т.н). Пробвах какво ли не, вратите въртях, пантите се старах да са максимално равни и т.н.. Ами не иска и не иска, дали има вариант нещо самите панти да ме мотаят или другото, което си мислех - при рязането му от производителя нещо да не са направили като хората? Кухнята ми е от същия магазин и там нямах никакви драми, ама тук е....
miliad - майстор
Аз, нищо не разбрах от обясненията.
iliya_i - майстор
Аз пък разбрах само, че е сложил гардероба върху крив под. И сега си мисли, че пантите са виновни.

Ще се изправят вратите единствено с подлагане в ниските места където стъпва.
MamaMy - майстор
Jacky, приятелю, прати си адреса да ти изпратя подарък един уред наречен рулетка. Не е най-добрия на света, но друг няма да ти потрябва за да сравниш размерите горе, долу и двата диагонала.
Бако_Патъра - специалист
Ако вратичките са от масив вземи ги пришкури, докато се оправи. Аз имам един гардероб, който имаше същия проблем. Подпрях го с едно парче стиропор между него и стената, и се оправи.
zz_stefanov - майстор
Нищо недей да шкуриш, оправи геометрията на сандъка. Инструментите са прав ъгъл и ролетка от железарията, консумативите клинчета за подлагане отдолу. Едва след това регулиране на пантите.
kozl - майстор
нед май 12, 2024 2:36 pmJacky написа:
Здравейте, проблема ми е с един гардероб. По конкретно с вратите му...Лявото крило на гардероба, разстоянието между вратите е доста добре (даже малко в повечко, естествено с регулирането го нагласям както трябва да е), но проблема е в дясното крило.. разстоянието между вратите е доста малко (в долния край опират леко). От регулироването са прибрани максимално на вътре и са равни (не е долния край по напред, задния по назад и т.н). Пробвах какво ли не, вратите въртях, пантите се старах да са максимално равни и т.н.. Ами не иска и не иска, дали има вариант нещо самите панти да ме мотаят или другото, което си мислех - при рязането му от производителя нещо да не са направили като хората? Кухнята ми е от същия магазин и там нямах никакви драми, ама тук е....
И аз съм :rolleyes: от изложението .... Но този гардероб да не би да е 2 секции с по 2 врати - четирикрилен гардероб :?

Примерно такъв:


Изображение
mavryt4o - майстор
И аз да хвърля боба 😀Ако са равни диагоналите без да знам как са разположени вратите има вероятност да си объркал пантите. Външните трябва да са покрит кант а вътрешните полу покрит. Това ми хрумна. 🤔
EDI - майстор
На мен ми хрумна, че снимките са измислени преди столетие и отгоре. :cool:
chapara - майстор
пон май 13, 2024 11:31 pmEDI написа:
На мен ми хрумна, че снимките са измислени преди столетие и отгоре. :cool:
Точно, вече всичко е с нивелиращи крачета през 1м.😁. Някой се ебава :finga:

Тема "Проблем с гардероб (разстояние м/у вратите)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: