Всичко за дърводелството
Здравейте,
търся помещение за дърводелство под наем - примерно да даваме по 5 лв на ден, а след време когато имаме постоянна заетост - по 100 лв на месец. Някъде в Югоизточната част на София по възможност - важното е да е отделно помещение, да не е част от жилищен блок или къща, за да не вдигаме шум да дразним хората. И естествено - да има ток.

Поздрави, Калоян
0876 120 310
to4ka - напреднал
Не търси балъци, а подходящо помещение под наем!При положение, че искаш нещата да са ти законни, помещението трябва да има статут на работилница, а такива се намират много рядко в жилищните зони, да не кажа хич. Опитай в някой от "бизнес инкубаторите", сградите им са вече са под юрисдикцията на общините. Процедурата обаче е много тромава. Пуска се молба до кмета, после трябва да се изчака свикването на някаква комисия, после търг... За производствено помещение месечнияТ наем се върти около 7 лева на квадрат. Това е, другото е щастливи стечения на обстоятелствата.

П.П. И аз си чупя с подобни проблеми главата...
edre - специалист
Може ли да дадеш малко повече подробности за тези бизнес инкубатори?
to4ka - напреднал
Изписваш в google - "бизнес инкубатор" и града, който те интересува и четеш. После се обаждаш на обявените телефони. Ако не се свържеш с никой и не получиш адекватни отговори, отиваш с въпросите си в общината. Освен за бизнес инкубаторъТ, там може да попиташ и за други производствени помещения, собственост на общината.
Trifun - специалист
kolkol написа:
...примерно да даваме по 5 лв на ден, а след време когато имаме постоянна заетост - по 100 лв на месец.
Калояне, съжалявам, с помещение не мога да ти помогна, но мога да ти помогна със сметките :wink:
Значи, когато нямате постоянна заетост, искаш да давате 150 лв. на месец, а когато имате постоянна заетост - по 100 лв. ? Така ли ? :wink:
inspo - майстор
Trifun написа:
...но мога да ти помогна със сметките :wink: ....
То ако имаше на теб кой да ти помогне... :lol:
Когато имаш непостоянна заетост го смятай за 2,3,5, 10 дена не за 30...
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре де - за 100лв по общински цени взимаш 13 м2,, това достатъчно ли е за работилница? Или сме длъжни да пробваме да потърсим будала, който да даде 100м2 за 100лв?
to4ka - напреднал
Търгът ми мина и мога да се похваля, че спечелих помещението за срок от пет години. Искам да кажа на всички, които възнамеряват да правят същото, да проявят голяма упоритост, но не и търпение, защото на мен ми се наложи да чакам културно около пет месеца. Накрая, когато обявиха търга се оказа, че служителят, който отговаря за стопанисването на сградата, е променил номерациите на помещенията в тръжната документация(навярно поради простотия, престъпно нехайство, или от корупционни мераци), което обезсмисляше участието ми, защото липсваше помещението, заради което инициирах търга. В крайна сметка се наложи да си покажа рогата... Така, че ако сте решили, дерзайте и борете корупцията с въпроси. Този, който най-безотказно работи е: Къде е кабинета на кмета?!
bogomilZ - специалист
to4ka написа:
Търгът ми мина и мога да се похваля, че спечелих помещението за срок от пет години. Искам да кажа на всички, които възнамеряват да правят същото, да проявят голяма упоритост, но не и търпение, защото на мен ми се наложи да чакам културно около пет месеца. Накрая, когато обявиха търга се оказа, че служителят, който отговаря за стопанисването на сградата, е променил номерациите на помещенията в тръжната документация(навярно поради простотия, престъпно нехайство, или от корупционни мераци), което обезсмисляше участието ми, защото липсваше помещението, заради което инициирах търга. В крайна сметка се наложи да си покажа рогата... Така, че ако сте решили, дерзайте и борете корупцията с въпроси. Този, който най-безотказно работи е: Къде е кабинета на кмета?!
така - а сега накъде ? Каква е следващата твоя стъпка?
to4ka - напреднал
Сега ще чакам до януари, за да си подам документите за участие в един конкурс за субсидиране на хора с увреждания. Помещението бе ахилесовата пета в бизнес плана ми и заради него изтървах сроковете през текущата година. Докато чакам, ще работя върху сайта към проекта, ще правя маркетингови проучвания и анкети, които ще ми помогнат при избора на модели - все неща, които трябва да направя, ако искам да успея...

Тема "Помещение за дърводелство под наем на ден" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: