Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Kasap написа:
Абе тия шаблони не могат ли да се направят от полиметилметакрилат?
Сигурно може от всякаква техническа пластмаса само да има майстор чертожник.
nikolson - майстор
mavryt4o написа:
Нагласих шаблона това се получи доволен съм благодаря на всички .
Я кажи с какъв фрезер работиш.
mavryt4o - майстор
nikolson написа:
mavryt4o написа:
Нагласих шаблона това се получи доволен съм благодаря на всички .
Я кажи с какъв фрезер работиш.
Лястовича опашка 12,7на12,7 от бошовия комплект взех и на цмт но не съм го пробвал.Този размер е посочен по каталог.
KOLOBAR - напреднал
Шаблон си купих, но тая пласмаса неми се вижда надеждна, затова си направих от 5мм дебела стомана- 600мм дължина.Но друго да споделя, Гратовите зъби които неса заоблени в дъното дават по здрава сглобка. Затова опитайте с двойните шаблони. Освен това с шаблон се правят зъб по зъб- девет дена осем часа- при голяма бройка, писва. По разумно е да се събере многошпинделна система при която с 1-2 манипулации да излиза цялото назъбване. Сега и аз да питам нещо друго- Каква евтина фреза бихте ми препоръчали с цанга 12,7 или 12мм в краен случай, освен Райдер от 1800 вата.
EDI - майстор
В електронния магазин на ВАЛЕРИЙ има 12.7 мм за около 150-160 лева.Копие е на СИЛВЪРЛАЙН, 1500 вата.Има и 12 мм RTR пак за сходни пари.Нямам представа обаче как е качеството.
Kasap - специалист
Хайде готово - набръмбаляках се с лидълката + сета 12 фрезерки на Спарки. Като преценя дали/как ще се ползва, може да помисля за друга машина. /ама надали/ :)
Не се усещат съществени вибрации на празен ход, а на високи обороти няма пък никакви. Въпреки това ще я замасявам викенда. Едва ли е много по-куца от на Еди бюджетката, пък както е видно и с нея прави чудеса. Фрезерите от комплекта изглеждат малко като играчки, и на пипане са по-тъпи от спаркитата. С предишната лидлка имаше хубав сет, ма фрезата пък ми изглеждаше кекава. Та така... Рапорт - даден! :partyman:
PIP - майстор
На ваше място бих харчил парите за по-добри фрезери и фрези вместо тея шаблони. Има къде по-бързи сглобки, които вършат същата работа.
cvetankirilov - специалист
ами просветли нас неуките тогава , не бъди голословен [-(
EDI - майстор
Честито, Касапе, дълго да те ползва.За хоби си е идеална, достатъчно мощна е.На маса всичко ще можеш да си правиш. :partyman: Вярно е, че има и други сглобки с фрезери, ама гратовата си е за занимавка и красота, като не гониш норма.
KOLOBAR - напреднал
EDI , благодаря, видях фрезите, един колега ползвал такава и е направил дъбово стълбище без да се издъни фрезата. Вероятно би вършила работа, мен ми трябват десетина такива за многошпинделна система, тогава гратовите сглобки излизат за секунди.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: