• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
С лазАр? :?
Chefo77 - майстор
Lisko написа:
С лазАр? :?
Ти имаш ли идея какви са цените на линеен метър рязане или на минута работа на машината? :lol:
Lisko - майстор
Chefo77 написа:
Lisko написа:
С лазАр? :?
Ти имаш ли идея какви са цените на линеен метър рязане или на минута работа на машината? :lol:
Не ти мина наум че си правя майтап? В интерес на истината нямам никаква идея. Въобще нямам идея в какви случаи се реже дърво с лазер, нито колко е широк сряза.
Chefo77 - майстор
Ако е лампов, дебелината на лазерният лъч е 0.2 мм. Извини ме, не съм разбрал, че се шегуваш. Цените са зверски за тази цел, затова реагирах така.
:partyman:
Lisko - майстор
Няма проблеми!
:partyman:
Обаче питащия се изгуби нещо?
horgasz - специалист
dob4ii написа:
Не ми трябват рендосани, материала ще е чам, дължина м/у 20 и 60см и т.н най-различни ми трябват, най-дългите около 60см. Кофражни дъски намерих 25мм, по-тънки нямат никъде(във Варна и околията) Изобщо дъски под 25мм не се предлагат.
Смо като идея - провери колко се харчи ламперията в околията - там дебелината е 15 мм и единия размер го имаш без усилия. Трябва само да си ги разбичиш на по 20 мм и си готов.
Lisko - майстор
Един въпрос който е индиректно свързан с темата. Значи онзи ден разбичих 20-тина тънки летвички от чам който е стоял години и е гарантирано сух. Размерите са примерно 0.8cm х 3см х 25 см. Понеже някой във форума беше казал че една летва като седи неминуемо се огъва намазах ги с тунгово масло за да не поемат влага повече. Ще ги ползвам не веднага - примерно след месец, и в крайна сметка пак щях да ги мажа, но ми е критично да не са криви за да се напасват точно. Та въпроса ми е - с това намазване може ли да съм спокоен?
Илчо Илиев - майстор
Зависи какво ще ги правиш,но с такъв размер едва ли ще се огънат,но ако бяха доста по широки,може и да мръднат....


П.п към теб и автора на темата,абе хора,казвайте какво ще правите за да можем да преценим как да ви помогнем,няма да ви откраднем идеята....
Lisko - майстор
Илчо Илиев написа:
Зависи какво ще ги правиш,но с такъв размер едва ли ще се огънат,но ако бяха доста по широки,може и да мръднат....


П.п към теб и автора на темата,абе хора,казвайте какво ще правите за да можем да преценим как да ви помогнем,няма да ви откраднем идеята....
Аз нямам проблем за идеята - като стане ще я покажа и който иска да я прави, но ме мързи да описвам въздушно. А нищо чудно и да е правена някъде от някого. То оригинални неща не се измислят така лесно :)
  • 1
  • 2

Тема "Прецизно рязане с какво ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: