Всичко за дърводелството
emosms - специалист
Не са по-евтини от фурнира. Фурнира беше доста евтин (на половин цена).

Най скъпото по кутиите засега е един черен спрей с който пръсках кутиите и изхабих 4-5 броя.
Не е изгодно хич да се пръска със спрейове, но при бояджия не вярвам да е по евтино.

Колкото до кутиите, смятани са. Само че данните за говорителите (двата евтини) са снети в домашни условия.
Грешката в параметрите може да означава че кутиите са с недостатъчен обем (в най-лошия случай), което означава, че колоните няма да вадят потенциала си в ниските честоти (примерно спад с 6дб/окт под 80/100хз вместо под 60 хз), което въобще не ме интересува, защото ще има субуфер :D.

Kaто цяло отдавна съм го измислил, и ми писна вече от този проект, но трябва да се получи прилично.
Като сглобих пробно кутиите веднага си представих, как могат да се направят още по яко и да изглеждат умопомрачително направо, уникален дизайн.
Ама трябваше да мина през целия този процес, за да ми дойде по добрата идея.
А реализацията иска време и занимавка, не става с щракване на пръсти...

Тепърва има да лакирам преднте панели... Не искат да се лакират сами. И другите задачи които съм подхванал са много долни, не искат да се свършват сами хич... :D.
profesionalist_wood - майстор
Човек дай да видим характеристиките на тонколоните....да не са Pioneer :?:

Вземи си масло със бял цвят от Осмо. Не се занимавай с глупости. Аз така си правих холната маса от дърво с бял отентък....
emosms - специалист
Бял байц (някакъв полски) и прозрачен лазурен лак (мегахим). Лазурния им има по-студен цвят от яхтения.
Белия байц стабилизира цвета отдолу, да не бяга в сламено, и сивите жилки не изчезват.
Лака отгоре пак потъмнява и засилва контраста.

Не е зле, нямам снимки сега.
Мислих да пробвам една къртовска технология:
- много ръце алкиден лак, шлайфане между тях, накрая се оставя след последната ръка да се втвърди напълно (1-4 сецмици) и може да се шлайфа фино и полира.

Риск има, да не втвърди както трябва. Всички ръце лак трябва да се разреждат поне малко, иначе няма изсъхване.

Ама не знам дали има смисъл, защото основата ми не е гладка. Не знам колко ръце лак и междинно шлайфане ще трябват, за да запълня с лак вдлъбнатините във фурнира и да стане наистина гладко.
Иначе, само с една ръка разреден лазурен с четка по посока на влакната не изглежда зле. Светлия цвят не акцентира дефектите по повърхността.

При всички положения е по-здраво от масло за дърво. Не е масив това.
EDI - майстор
Ако бюджета не е проблем за проекта, използвай кристална бижутерска смола.
emosms - специалист
Трябваше от самото начало да попадна на този бял байц. Купувах разни други байцове, мазах с разни китове за дърво...

И, един двукомпонентен паркетен за 10 лв и малко упражнения с него.

За тази бижутерска смола не бях чувал. По лесно ли се работи от епоксидна примерно?

Ама, изхарчих цели 20 лв за проби :D и пак, байцването не ми стана перфектно :(. Не дърпа на всякъде абсолютно равномоерно, но е поносимо.

Сега вече е намазано с алкидната дъвка и ще си го довършвам така...
Бюджета евентуално ще скочи до небесата. Откъм време :(.
EDI - майстор
Бижутерски кристал пак е вид епоксидна смола, много добре се работи с нея.Имаш нормално около 30 минути отворено време.За такива големи площи обаче не мога да кажа лесно ли ще се работи, не съм обработвал такива неща.Може да погледнеш и гамата смоли на ERCO, те са полиестерни, може да имат някаква прозрачна.
emosms - специалист
2 ръце лазурен и край. С байца се осрах, ама отдалече не личи.

Изображение

Шлайфане и т.н. - ако има ентусиазъм и време и с твърд лак.
Лазурния на 30 градуса за 48 часа не изсъхва достатъчно, за да се шлайфа между ръцете.
Следи от четката няма - разлива се идеално. Има микро точици от боклуци, ама и те се виждат само от много близо.

Въобще, 2 ръце лазурен и четка - бързо и лесно, минимално качество гарантирано.
По висока гладкост си иска специална подготовка и друга технология.

Белия байц пак промени цвета, но поне не избива на сламено и не е такава шарения.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добре се е получил цветът, добре кореспондира с плочките и лилято. Поне на снимката :)
emosms - специалист
Еми бива. Но чисто по аудио проекта, не съм напълно доволен от резултата. То и в гола стая, как да звучи.
Като цяло, освен че си начесох крастата за custom design, толкова време ми отне тези панели да ги мисля и да ги правя, а всъщност за домашни условия решението с четка и лазурен е много бързо и лесно.

Само дето неам нерви и желание да продължавам по ремонта в тези жеги :). Кухни, мухни....
mavryt4o - майстор
Та то не бяха изкоментирани всички видове покрития за поредния вертолет

Тема "прозрачен лак за дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: