• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Всичко за дърводелството
cekop - специалист
nikolson написа:
cekop, а ъгълът на заточване как го "хващаш"? По принцип, тези водачи имат опора, която го определя.
Направих шаблони от ламарина и ги поставям отстрани до ножа и като го избутвам напред или назад опирайки го в равна основа нагласям ъгъла. Тази процедура направена веднъж може да се измери колко стърчи ножа от стойката и спазвайки това разстояние ъгъла ще бъде същия.
cekop - специалист
cekop написа:
nikolson написа:
cekop, а ъгълът на заточване как го "хващаш"? По принцип, тези водачи имат опора, която го определя.
Направих шаблони от ламарина и ги поставям отстрани до ножа и като го избутвам напред или назад опирайки го в равна основа нагласям ъгъла. Тази процедура направена веднъж може да се измери колко стърчи ножа от стойката и спазвайки това разстояние ъгъла ще бъде същия.
Надявам се да се вижда.

Прикачен файл

DSC_0249.JPG
bimbaeco - майстор
Дебненето свърши, вече съм готов за брекзита :-D

Браво, Секторе, голям си металист :-D
Моето приспособление беше от дърво. Като заточих десетина длета и ножове на рендета, установих, че вече не ми трябва. Ръката ми свикна да държи ъгъла. Предполагам, че и при теб ще стане така.

Прикачен файл

2.JPG
cekop - специалист
bimbaeco написа:
Дебненето свърши, вече съм готов за брекзита :-D

Браво, Секторе, голям си металист :-D
Моето приспособление беше от дърво. Като заточих десетина длета и ножове на рендета, установих, че вече не ми трябва. Ръката ми свикна да държи ъгъла. Предполагам, че и при теб ще стане така.
Нали знаеш, първите 100 пъти били трудни, после е песен.
cekop - специалист
bimbaeco написа:
Дебненето свърши, вече съм готов за брекзита :-D

Браво, Секторе, голям си металист :-D
Моето приспособление беше от дърво. Като заточих десетина длета и ножове на рендета, установих, че вече не ми трябва. Ръката ми свикна да държи ъгъла. Предполагам, че и при теб ще стане така.
А бе на това ренде защо ми се струва че задната дръжка е на обратно.
bimbaeco - майстор
Рендето е Рекорд № 10 1/2 фалцовик - за големи чепове и сглобки със зарязване (преплащане).
Не е наопаки дръжката, поне според мене, де :-D .

Прикачен файл

2.JPG
largo - напреднал
Здравейте, искам да си купя чугунено ренде Стенли N4, от старите с дървените дръжки. Какво ще ме посъветвате, къде да търся? Ако имате предложения казвайте.
Andisi - специалист
largo написа:
Здравейте, искам да си купя чугунено ренде Стенли N4, от старите с дървените дръжки. Какво ще ме посъветвате, къде да търся? Ако имате предложения казвайте.
Тук има доста добри неща, пазарувал съм рендета от човека. Каквото е написано, такова е състоянието. Всички неща са били в много добро състояние. Няма как да сбъркаш което и да вземеш - https://www.olx.bg/i2/ad/darvodelski-in ... 68zoE.html

Може да разгледаш и другите неша които продава, аз го проверявам редовно да видя какво има ново.
Bradley - специалист
https://www.youtube.com/watch?v=7EINrkq ... StefanWolf

чудно ренде купих от съфорумец през олх преди няколко месеца - дойде му времето за по-сериозно заточване
largo - напреднал
Мнения за това ренде, гледам някои част по него са доста лъскави, дали не е сбирщайн?

Прикачен файл

102361002_1_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-gr-sofiya.jpg
102361002_1_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-gr-sofiya.jpg (23.12 KиБ) Видяна 2469 пъти

Прикачен файл

102361002_2_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-snimki.jpg
102361002_2_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-snimki.jpg (26.8 KиБ) Видяна 2469 пъти

Прикачен файл

102361002_3_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-instrumenti.jpg
102361002_3_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-instrumenti.jpg (21.95 KиБ) Видяна 2469 пъти

Прикачен файл

102361002_4_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-mashini-instrumenti-biznes-oborudvane.jpg
102361002_4_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-mashini-instrumenti-biznes-oborudvane.jpg (19.86 KиБ) Видяна 2469 пъти

Прикачен файл

102361002_8_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-.jpg
102361002_8_585x461_darvodelsko-rende-stanley-model-4-1-2-angliya-.jpg (19.48 KиБ) Видяна 2469 пъти
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Заточване на рендета ,,Гладик,," | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: