Всичко за дърводелството
zarkoni_1 - помощник
пробвах с Оптимик програмата но нещо все немога да настроя за разкрой.Мерси за това което сте споделили ако има друго пишете
kobutan - специалист
сигурно материал не си добавил
ето ти ръководство за оптимик, електронна книга е, ехе файл.отваряй спокойно и чети, питай ако нещо не ти е ясно.
http://tranz.it/load.php?id=zgvfxVbzOzC1k6E7683212
zarkoni_1 - помощник
Благодаря много за описанието за оптимик ако се сетите нещо друго драснете го:)
shadowman - майстор
Искам да кажа, че независимо каква програам ще използваш разкроя не е като фа идеш в магазина и да си купиш нещо ново за ядене и да го пробваш. Трябва да си наясно с работата на циркуляра.
Dejmos - помощник
Не намерих по-подходящо място за този пост. Но понеже става дума за разкрояване на плоскости, реших да го пусна тук.

В събота ходих до Практикер (София, между Люлин и Надежда) да ми разкроят малко плоскости. Да оставим настрана това, че за 20-ина неголеми и еднакви по размери детайла ми казаха да отида след ден и половина. Това, което особено ме подразни беше начина, по който са броили разрезите. Заедно с фактурата ми дадоха и схема с разположението и рязането на детайлите. На нея ясно се вижда, че са ползвали 21 разреза. А накрая ми казаха, че са 48 (броя на детайлите по 2). И си взеха схемата. В резултат ми взеха над двойно повече, отколкото реално струва услугата.
Така че много внимавайте в този магазин и бъдете готови за неприятни изненади.
ralev - специалист
Ako са ти казали на детаил по 2 ряза си е точно така, и не са те излъгали.
bisplus - специалист
Dejmos написа:
Не намерих по-подходящо място за този пост. Но понеже става дума за разкрояване на плоскости, реших да го пусна тук.

В събота ходих до Практикер (София, между Люлин и Надежда) да ми разкроят малко плоскости. Да оставим настрана това, че за 20-ина неголеми и еднакви по размери детайла ми казаха да отида след ден и половина. Това, което особено ме подразни беше начина, по който са броили разрезите. Заедно с фактурата ми дадоха и схема с разположението и рязането на детайлите. На нея ясно се вижда, че са ползвали 21 разреза. А накрая ми казаха, че са 48 (броя на детайлите по 2). И си взеха схемата. В резултат ми взеха над двойно повече, отколкото реално струва услугата.
Така че много внимавайте в този магазин и бъдете готови за неприятни изненади.
Не вярвам да са те излъгали чак толкова много....явно не си на ясно с работата на циркуляра.
daywalker - специалист
Мисля да си взема 1/2 ПДЧ плоча от Роси. Естествено с рязане и кантиране. Предварително се опитвам да разкроя у дома с Оптимик, за да видя дали ще ми стигне, пък и да донаглася размерите. По подразбиране настройките са 4мм за срез и 15 мм за обрязваща ивица. ОК ли са? За половин плоча 1830х1830 ли да дам размер или трябва да намаля още няколко мм заради сряза на 1/2.
marmoz - специалист
ralev написа:
Ako са ти казали на детаил по 2 ряза си е точно така, и не са те излъгали.
Мда ако бяха ти казали по 4 тогава можеше да се оплакваш че нали 1 правоъгътлник има 4 страни :)
ralev е прав не са та метнали освен ако не се циганим за 1-2 реза на 50 броя,ама кои знае някои хора стотинката на 4 я цепят :-D
Тани - модератор
marmoz написа:
ralev написа:
Ako са ти казали на детаил по 2 ряза си е точно така, и не са те излъгали.
Мда ако бяха ти казали по 4 тогава можеше да се оплакваш че нали 1 правоъгътлник има 4 страни :)
ralev е прав не са та метнали освен ако не се циганим за 1-2 реза на 50 броя,ама кои знае някои хора стотинката на 4 я цепят :-D
Публикувано на: 2 Дек 2010 7:55:41

Оттогава не е спал от притеснение , но сега след твоето мнение вече ще може да спи спокойно :lol:

Тема "РАЗКРОЯВАНЕ НА ПЛОСКОСТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: