Всичко за дърводелството
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
la_bamz написа:
...не е добре опакована и след транспортирането от Англия има счупен"върток" и счупвания по корпуса :
..... продавача беше обявил че има 2 цанги 1/2 и 1/4. За съжаление дойде само 1/4, което е проблем защото едно от задължителните ми условия беше да е с 1/2 цанга.
...
Има ли възможност за обратна връзка? През сайт ли пазаруваш?
ZEDYCUS - майстор
Сигурен ли си, че не се вади малката цанга 1/4 от гайката. На Макита фрезите са така,6,8мм(1/4,3/8) са допълнителни. А в самата гайка е 12мм или 1/2.
Като гледам снимката и тази би трябвало да е така.
la_bamz - специалист
ЕДИ дано си прав !!! Направо ми оправи деня.

n_a : Ebay, има обратна връзка, но това няма да оправи проблема :).

ZEDYCUS : Не се вади, сега пак го гледах. Не искам и да я напъвам да не и направя нещо, че изпадат и изгодни 1/4 фрезери из нета.
PS : Ще поизчакам, ще събера мнение и тогава... аз 2 седмици я чаках да дойде. Основната идея да я сменя / имам зелена 1300 / е да мога да и слагам 1/2 "по-сериозни" фрезери. Не съм про и си мисля, че за домашно ползване с повече пасове ще върши работа.
Последна промяна от la_bamz на ср мар 09, 2016 6:11 pm, променено общо 3 пъти.
ZEDYCUS - майстор
Преди да купуваш, провери това което писах. :)
griffin - майстор
la_bamz написа:
И аз малко да се похваля/оплача. Днес пристигнаха фрезата и фрезерите
Прикачен файл:
Photo0060.jpg
Първоначално се зарадвах, но след като разопаковах, забелязах че не е добре опакована и след транспортирането от Англия има счупен"върток" и счупвания по корпуса :
Прикачен файл:
Photo0062.jpg
Не е нещо фатално, но все пак си е счупено. Фрезата не е ползване много освен счупването няма и драскотиня по нея.
Другото кофти (и може би по сериозното) е, че продавача беше обявил че има 2 цанги 1/2 и 1/4. За съжаление дойде само 1/4, което е проблем защото едно от задължителните ми условия беше да е с 1/2 цанга.
Прикачен файл:
Photo0064.jpg
За това и си поръчах успоредно комплекта на тренд :
Прикачен файл:
Photo0065.jpg
Който не е ползван никога. За него не съжалявам .. за 39 лв е добре.

Та ако има някой да даде съвет дали мога да сложа друга цанга или да я преработя по някакъв начин, че като гледах цените са ким 46-7 паунда за 1/2 #-o
ако си я взел през ибей може да говориш с продавача да ти върне поне част от парите заради лошия пакетаж и липсата на обявената цанга, ако се прави на ударен може да отвориш Case и тогава ще се разправяте като арбитър ще ви е ибей, в повечето случаи се отсъжда в полза на купувача. Кофтито е че ще чакаш доста :-).
nikolson - майстор
И все пак, ще повторя думите на Иван. Моята също е така, а цангата е бошовска. Иначе Грифин е прав, плюс още нещо. Плащането към продавача май става след като получиш стоката.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
la_bamz написа:

n_a : Ebay, има обратна връзка, но това няма да оправи проблема :).

Не е така. Имат си рестрикции към недобросъвестни продавачи. А и за теб може да се променят нещата
cvetomir_77 - специалист
Послушай колегите. На мен лично за покупка през eBay са ми възстановявали парите на 100% поради това че стоката не отговаряше на обявеното.
nikolson - майстор
Впрочем, сега прегледах схемата с резервни части. №731, 12.7мм е патронника, останалите са с цанги.
Прикачен файл:
collet chuck.PNG
collet chuck.PNG (49.14 KиБ) Видяна 1528 пъти
Обаче за счупването вземи мерки!
la_bamz - специалист
Току що му писах. Да видим какво ще стане .... Платих веднага след като спечелих търга. Ще се опитам пак да ги раделя двете. Някой няма ли с подобна ?

Никълсон, съгласен, но гайката не се раделя от цангата.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: