Всичко за дърводелството
griffin - майстор
nikolson написа:
Впрочем, сега прегледах схемата с резервни части. №731, 12.7мм е патронника, останалите са с цанги.
Прикачен файл:
collet chuck.PNG
Обаче за счупването вземи мерки!
Цангата е с гайка според мен.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
la_bamz написа:
Току що му писах. Да видим какво ще стане .... Платих веднага след като спечелих търга.....
На Ибей пиши
bulhomes2 - майстор
nikolson написа:
...Плащането към продавача май става след като получиш стоката.
Няма такова нещо. Стоката не тръгва, ако не си я платил. Но после лесно връщат парите при проблем, като в случая. Не може да пише директно на ибей. Първо трябва да контактува с продавача (дано не си му оставил фийдбак) и ако не е доволен - тогава отваря спор в ибей. В случая вероятно ще претендира за връщане на част от парите като компенсация. Грифин го е написал. Но няма кой знае колко чакане.
Фитилчо - майстор
Няма такова нещо, Адаша е прав, парата остава по средата (у ръчичките на пейпал) и можеш да я бараш след 21 работни дни.
Преди да даваме такива сигурни заключение, първо е хубаво да проверим.
lov - майстор
bulhomes2 написа:
nikolson написа:
...Плащането към продавача май става след като получиш стоката.
Няма такова нещо. Стоката не тръгва, ако не си я платил. Но после лесно връщат парите при проблем, като в случая. Не може да пише директно на ибей. Първо трябва да контактува с продавача (дано не си му оставил фийдбак) и ако не е доволен - тогава отваря спор в ибей. В случая вероятно ще претендира за връщане на част от парите като компенсация. Грифин го е написал. Но няма кой знае колко чакане.
Има си и то месец. Тъкмо ми привършва един спор в пейпала. Започнат е на на 9 февруари. И като се почнат разни срокове за отговори докато го обостриш и те минат 20-на дена. И после пак чакане търговеца да отговори. Та вчера получих последния имеил че ще ме чакат още 3 дена да отговоря дали не съм си получил стоката или не съм стигнал до друго споразумение и чак тогава щели да го решат окончателно. Та отнесох още 10 дена и то стана повече от месец. Какво месец то ще стане месец и половина докато направят и превода.
bulhomes2 - майстор
Никъде не намерих, че пейпал държали парите по намколкоси дена, ама и не знам това какво ви влиза в работата. Това е проблем на продавача. Като ползвател на пейпал си гарантиран от самия пейпал до някаква сума, че дори търговеца отсреща да е некоректен, пейпал ще поеме задължението. Ще цитирам първото попаднало ми в гугъла
"Най-големият онлайн аукцион и неговото подразделение PayPal предлагат цял арсенал от инструменти, за да предпазят потребителите от измамници, изнудвачи и престъпници. Защитата обаче не е 100 процентова. „Когато купувачите ползват PayPal, за да купят физическа стока на eBay.com, те автоматично получават $200 защитно покритие от транзакцията - казва говорителят на eBay Катерина Ингланд. - Ако потребителят ползва PayPal за да купи нещо от продавач на eBay, който е проверен от PayPal, тогава покритието на защитата е $2000."

Прегледах си акаунта. За последните 18 месеца имам 80 покупки. От тях за 9 съм имал проблем. 6 от тях са решени в рамките на 2 дена, един за 6, един за 11 и един за 15 дена. Като цяло имам само една неуважена рекламация преди години. Това за малко над 400 покупки общо.
EDI - майстор
Продава се цанга 1/2 за 1300 гайката е 24, номера е 2608570108 - http://www.bosch-pt.com/bg/bg/accocs/%D ... %B3%D0%B0/ .Не вярвам някой да има наличности, но с поръчка и доставка става ,на мен често са ми доставяли дори и извън складовата листа, която определено си е бедничка.
manobg - специалист
Здравейте приятели,

много дълго време се чудя трябва ли ми оберфреза или не. Живея в къща с двор и често работя с дърво, купил съм си настолен циркуляр, ръчен такъв, зеге, триони, резачка, но нямам фреза. Горе долу имам представа за какво може да ми служи, но не съм наясно с тези фрезери, размери и тем подобни.

Сега гледам, че в лидъл пускат някаква комбинирана фреза, която е възможно да ми върши работа но има нещо, което не ми е ясно. Какво значи "Фиксатор на накрайника за Ф4.8mm" ? Чувал съм, че мястото за захващане на накрайниците обикновено е 6 или 8мм и вероятно те са по-често срещани или се лъжа. Ако купя тази фреза, ще имам ли проблеми с намирането на накрайници за нея ? Имайте предвид, че няма да я използвам често, просто от време на време си правя разни неща за градината, дворчето, я вратичка, я оградка декоративна.

Ще съм ви много благодарен ако ми дадете съвети за тази фрезичка.

http://www.lidl-service.com/static/6812 ... _BG_EL.pdf
manobg - специалист
EDI написа:
Не ти трябва.
Въпроса ми по-скоро е относно фрезерите и функционалността на въпросната фреза, а не за това дали ми трябва или не.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: