Всичко за дърводелството
miliad - майстор
Мен ако питаш, направи си нови летви от бук, дъб или нещо подобно твърдо.
Разпробии им отворите за винтове предварително и замени счупените.
Накрая натъркай летвите и каналите на чекмеджето със сух сапун и си свиркай.
Това да ти съвпадне кутията на старо чекмедже с необходимите допуски за нови водачи е като 5 от тотото. А като знам и че повечето стари чекмеджета са сглобени на зъби и дъно на нут , преработването е .............
mavryt4o - майстор
вт окт 10, 2023 9:35 ammiliad написа:
Мен ако питаш, направи си нови летви от бук, дъб или нещо подобно твърдо.
Разпробии им отворите за винтове предварително и замени счупените.
Накрая натъркай летвите и каналите на чекмеджето със сух сапун и си свиркай.
Това да ти съвпадне кутията на старо чекмедже с необходимите допуски за нови водачи е като 5 от тотото. А като знам и че повечето стари чекмеджета са сглобени на зъби и дъно на нут , преработването е .............
Това е възможно най-безболезнения начин 🙂
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт окт 10, 2023 1:06 pmmavryt4o написа:
вт окт 10, 2023 9:35 ammiliad написа:
Мен ако питаш, направи си нови летви от бук, дъб или нещо подобно твърдо.
Разпробии им отворите за винтове предварително и замени счупените.
Накрая натъркай летвите и каналите на чекмеджето със сух сапун и си свиркай.
Това да ти съвпадне кутията на старо чекмедже с необходимите допуски за нови водачи е като 5 от тотото. А като знам и че повечето стари чекмеджета са сглобени на зъби и дъно на нут , преработването е .............
Това е възможно най-безболезнения начин 🙂
+1
kozl - майстор
Благодаря ви за отговорите.
Понеже съм повече на "ти" с металите ще пробвам вместо летвичка стоманен плътен профил 8/8 мм.
Ще трябва и да помисля за ограничаване хода на чекмеджето до крайна извадена позиция, при която момента натоварващ летвата водач и канала в стената на чекмеджето става прекалено голяма и чупи летвата. Като заменя летвата с метал счупването ще се измести към стената на чекмеджето :roll:
mavryt4o - майстор
ср окт 11, 2023 7:18 amkozl написа:
Благодаря ви за отговорите.
Понеже съм повече на "ти" с металите ще пробвам вместо летвичка стоманен плътен профил 8/8 мм.
Ще трябва и да помисля за ограничаване хода на чекмеджето до крайна извадена позиция, при която момента натоварващ летвата водач и канала в стената на чекмеджето става прекалено голяма и чупи летвата. Като заменя летвата с метал счупването ще се измести към стената на чекмеджето :roll:
Сложи и там едно пе и да се свършва 😁
Ал_ - специалист
То от китаец до китаец разлика има, но съм чел мнения за кофражният шперплат, че е отврат за предназначението си. Но ще свърши ли работа такъв за плот на маса за циркуляр? Огледах какво има наоколо - все китайски, около 50 лв листа
joro_kem - специалист
пон ное 20, 2023 3:54 pmАл_ написа:
То от китаец до китаец разлика има, но съм чел мнения за кофражният шперплат, че е отврат за предназначението си. Но ще свърши ли работа такъв за плот на маса за циркуляр? Огледах какво има наоколо - все китайски, около 50 лв листа
според мен няма да има проблем с 20 мм китайски шперплат, а ако ти трябва наистина качествен - http://welde.bg/ (не работя за фирмата, клиент съм им и не целя реклама)
Ал_ - специалист
Благодаря! Въпросът ми бе породен от това, че в мастерхаус като тръгнах да товаря един лист се заговорих с едно от момчетата, и думите му бяха да не го взимам, дори и за това, за което ми трябва.
joro_kem написа:
(не работя за фирмата, клиент съм им и не целя реклама)
това беше излишно :partyman: това са лесопласт троян, нали? съгласен съм за качеството им, но не намирам техните продукти в района. ще пообиколя пак, ако не - ламиниран мдф от роси, макар и на по-висока цена
joro_kem - специалист
чет ное 23, 2023 7:42 amАл_ написа:
...това са лесопласт троян, нали? съгласен съм за качеството им, но не намирам техните продукти в района...
да, мисля, че са лесопласт. не знам в кой район си, но имат доста представителства: http://welde.bg/index.php?m=544&lang=1
PIP - майстор
пон ное 20, 2023 3:54 pmАл_ написа:
То от китаец до китаец разлика има, но съм чел мнения за кофражният шперплат, че е отврат за предназначението си. Но ще свърши ли работа такъв за плот на маса за циркуляр? Огледах какво има наоколо - все китайски, около 50 лв листа
Не взимай от кофражния за подобни неща, на твое място не бих сложил и ламинира. Най-добре гол шперплат (буков, ако ти се дават толкова пари) или гол мдф.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: